Статьи

Żołądek boli, ale nie ma miesiączki: powody, powód do wizyty u lekarza

 1. Dojrzewanie
 2. Owulacja jako przyczyna
 3. Ciąża
 4. Ból acykliczny
 5. Algomenorrhea
 6. Brak miesiączki
 7. Zalecenia dotyczące leczenia
 8. Wniosek

Powodów, dla których żołądek boli, ale nie ma miesiączki, jest wiele. Przede wszystkim opóźnienie sugeruje możliwą ciążę. Aby obalić lub potwierdzić fakt ciąży, należy wykonać co najmniej trzy testy. Jeśli wszystkie trzy testy wykazały wynik ujemny, możesz zacząć szukać innych powodów, dla których żołądek boli, a miesiączka jest opóźniona. Konwencjonalnie wszystkie potencjalne przyczyny można podzielić na dwie grupy: naturalną i patologiczną.

Dojrzewanie

Często zdarza się, że dolna część brzucha boli podczas dojrzewania. Opóźnienia w miesiączce są również częste w okresie dojrzewania. Z reguły cykl miesiączkowy stabilizuje się przez rok lub dwa lata po wystąpieniu miesiączki. Ale w przypadku, gdy cykl nie zostanie ustalony po określonym czasie, jest to dobry powód do dokładnego zbadania.

Owulacja jako przyczyna

Co piąta kobieta ma silny ból w podbrzuszu i podczas owulacji nie ma miesiączki. Ból tego rodzaju z reguły zaczyna się na dwa tygodnie przed miesiączką. Bolesność, która jest boląca z natury, powstająca podczas owulacji, nie jest uważana za patologię. Ginekolodzy uważają to zjawisko za cechę kobiecego ciała.

Ciąża Powodów, dla których żołądek boli, ale nie ma miesiączki, jest wiele

Jeśli dolny brzuch boli, ale nie ma miesiączki, prawdopodobnie jajo zostało zapłodnione, a kobieta jest w ciąży. W takim przypadku ból brzucha wskazuje na zwiększony ton macicy. Powinieneś natychmiast przetestować, a jeśli rokowanie zostanie natychmiast potwierdzone, skonsultuj się z lekarzem, ponieważ macica silnym tonem jest zagrożona niepowodzeniem ciąży.

Zdarza się, że boli brzuch i plecy, i miesiączka się nie rozpoczyna . W takim przypadku bolesne odczucia stają się silniejsze lub słabsze. Chociaż żołądek może po prostu jęczeć. W każdym razie, jeśli ból uzupełnia ogólna słabość, musisz natychmiast wezwać karetkę pogotowia. Możliwe, że mówimy o ciąży pozamacicznej iw tym przypadku nie można się wahać. Pomoże w tym tylko szybkie i pilne leczenie.

Ból acykliczny

Kiedy żołądek boli, a nie to znaczy, że bóle są tymczasowe i okresowe, ale nie ma miesiączki lub mogę tylko rozmazać. Warto zastanowić się, dlaczego tak się dzieje. Takie bóle mogą być acykliczne i nie zawsze związane z cyklem miesięcznym.

Może to boleć z rozwojem zrostów, endometriozy, żylaków miednicy lub stagnacji krążenia krwi. Oznacza to, że ból brzucha niekoniecznie jest spowodowany problemami ginekologicznymi. Infekcje zapalne układu moczowo-płciowego mogą również powodować opóźnienie miesiączki, a także nieprawidłowe ustawienie spirali w macicy.

Algomenorrhea

Jeśli żołądek boli co miesiąc, podczas gdy ból ma charakter skurczowy i obejmuje całą dolną część, w tym kość krzyżową i dolną część pleców, prawdopodobnie przyczyną tego stanu jest algomenorrhea. Oprócz bolesnych wrażeń algomenorrhea towarzyszą takie objawy: Jeśli żołądek boli co miesiąc, podczas gdy ból ma charakter skurczowy i obejmuje całą dolną część, w tym kość krzyżową i dolną część pleców, prawdopodobnie przyczyną tego stanu jest algomenorrhea

 • wymioty;
 • nudności;
 • zaburzenie jelit;
 • ogólne złe samopoczucie;
 • migrena

Pierwotny algomenorrhea może być całkiem naturalny. Najczęstszą przyczyną wtórnego typu jest patologia, w szczególności endometrioza błony śluzowej macicy. Wtórny algomenorrhea jest stałym, aw większości przypadków głównym objawem endometriozy, zlokalizowanym w różnych miejscach.

Brak miesiączki

Jeśli miesiączka się rozmazuje lub jest całkowicie nieobecna przez ponad sześć miesięcy, lekarz zdiagnozuje zaburzenia miesiączkowania - brak miesiączki . Choroba ta nie jest uważana za niezależny stan chorobowy, głównie jest objawem różnych zaburzeń w organizmie - biologicznych, genetycznych, psychicznych i tak dalej.

Istnieje fałszywy brak miesiączki, w którym miesiączka jest nieobecna, ale funkcjonalność macicy i jajników zostaje zachowana. Przy prawdziwym braku miesiączki nie ma owulacji, co wyklucza możliwość zapłodnienia.

Udostępniono również podstawowy i wtórny brak miesiączki. Pierwotna postać ma charakter wrodzony, wtórny jest postrzegany jako ciężka dysfunkcja menstruacyjna, nabyta w wyniku hobby sztywnej diety, wyczerpującego treningu fizycznego (występującego u profesjonalnych sportowców).

Zalecenia dotyczące leczenia

Wtórny brak miesiączki z reguły leczy się terapią mającą na celu wyeliminowanie przyczyn, które go spowodowały. Jeśli czynnikiem wywołującym nieregularne miesiączki jest gwałtowny spadek masy ciała, intensywna aktywność fizyczna i niewłaściwy styl życia, to przywrócenie funkcji wymaga jej zmiany.

Jeśli miesiączka jest nieobecna lub nieznacznie się rozmazuje, a jest to spowodowane utratą dziesięciu lub więcej kilogramów masy (ten wskaźnik uważa się za krytyczny), to z powodu pełnej normalizacji funkcjonalności układu rozrodczego, Jeśli miesiączka jest nieobecna lub nieznacznie się rozmazuje, a jest to spowodowane utratą dziesięciu lub więcej kilogramów masy (ten wskaźnik uważa się za krytyczny), to z powodu pełnej normalizacji funkcjonalności układu rozrodczego,  głównie przepisywane są tabletki antykoncepcyjne zawierające progestagen, ale niezawierające estrogenu głównie przepisywane są tabletki antykoncepcyjne zawierające progestagen, ale niezawierające estrogenu.

W niektórych przypadkach aby wyeliminować brak miesiączki nie ma potrzeby prowadzenia terapii hormonalnej, wystarczy moderować aktywność fizyczną, zrównoważyć dietę, zadbać o dobry odpoczynek, sen. Ważne jest również znormalizowanie sytuacji psychologicznej, ponieważ stan emocjonalny może również wpływać na cykl miesięczny.

Wniosek

Ból w podbrzuszu występuje jako zespół napięcia przedmiesiączkowego, spowodowany naciskiem powiększonej macicy na pęcherz. Ale zdarza się, że pojawia się ból, ale nie ma miesiączki. Ten stan jest jednym z objawów choroby ginekologicznej, która służy jako podstawa do konsultacji z lekarzem i poddania się badaniu.

Ból może być krótki lub długi, ostry lub bolący. Należy rozumieć, że różne przyczyny, zarówno dość naturalne, jak i dość poważne, mogą powodować ból w dolnej części brzucha. Dlatego przy często występujących bólach w dolnej części brzucha, którym towarzyszą inne objawy: ogólne złe samopoczucie, nudności i tak dalej, warto poddać się badaniu w celu szybkiego rozpoczęcia leczenia patologii.

Warto zwrócić uwagę, że nie ma specjalnych przygotowań do przywrócenia funkcji menstruacyjnej. Istnieją leki, które stymulują początek miesiączki, ale ich cel ogranicza się do wywołania aborcji. Stosowanie takich leków destabilizuje równowagę hormonalną, co w przyszłości tylko komplikuje problem. Z opóźnieniem miesiączki najpierw należy znaleźć przyczynę naruszenia, ponieważ tylko wyeliminowanie czynnika, który wywołał patologię, pomoże znormalizować cykl.

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась