Статьи

Terapia Procedura procedury kontroli przez chirurga

 1. Kim jest terapeuta i do czego jest zdolny?
 2. Jak ocenia egzamin terapeuta?
 3. Kiedy nie można uniknąć wizyty u lekarza ...
 4. Jak wybrać lekarza?
 5. Przygotowanie do badania przez chirurga
 6. Procedura procedury kontroli przez chirurga
 7. Norma i wzorzec kontroli przez chirurga
 8. Co leczy terapeuta
 9. Kiedy iść na spotkanie z terapeutą
 10. Co dzieje się podczas badania przez terapeutę
 11. Zadzwoń do terapeuty w domu

Zacznijmy.

Kim jest terapeuta i do czego jest zdolny?

Jeśli zdarzy ci się chociaż raz wezwać karetkę, zapewne wiesz, że po udzieleniu pomocy w nagłych wypadkach lekarze zawsze zalecają wizytę u tego lekarza. Każde leczenie rozpoczyna się od terapeuty, ponieważ według słownika jest on ekspertem w dziedzinie patologii i chorób. narządy wewnętrzne . Obejmują one mózg i drogi oddechowe oraz serce i żołądek, a nawet układ moczowo-płciowy. Jeśli masz gorączkę lub ból gardła bez powodu, jeśli dziecko kaszle i kicha lub coś trafia do klatki piersiowej, powinieneś najpierw udać się do tego lekarza lub, gdy sytuacja jest szczególnie trudna, zadzwoń do terapeuty w domu.

Jak ocenia egzamin terapeuta?

Z reguły specjalista nie dokonuje ostatecznych diagnoz. Przesłuchuje tylko pacjenta, interesuje się jego ogólnym stanem, skargami, mierzy ciśnienie, liczy puls, „słucha” klatki piersiowej, udziela ogólnych porad i zaleceń oraz wysyła (w razie potrzeby) do innego lekarza o węższej specjalizacji, który jest już zaangażowany w leczenie. Zarówno płatny terapeuta w prywatnej klinice, jak i lekarz ze szpitala okręgowego przeprowadzą badanie w ten sam sposób: poproszą Cię o usunięcie odzieży wierzchniej lub zdejmiesz ubranie, przyłożysz do piersi chłodny stetoskop, aby ustalić, czy w płucach słychać świsty, zadać kilka pytań i zmierzyć ciśnienie. Jeśli nic poważnego nie zostanie znalezione, a twoja diagnoza ostrych infekcji układu oddechowego lub ostrych zakażeń wirusowych układu oddechowego, wystarczy wypić witaminy, w razie potrzeby użyć leków przeciwgorączkowych, a po kilku dniach ponownie odwiedzić placówkę medyczną, aby uzyskać certyfikat od terapeuty potwierdzający, że jesteś zdrowy i gotowy do powrotu do zespołu.

Kiedy nie można uniknąć wizyty u lekarza ...

Konieczne będzie również odwiedzenie tego lekarza dla wszystkich dziewcząt, które niedawno dowiedziały się o swojej ciąży, czy będzie to terapeuta, czy nie - to nie ma znaczenia. Najważniejsze jest to, że lekarz powinien być wykwalifikowanym specjalistą i po prostu przyjemną osobą, ponieważ dodatkowe stresy są zupełnie bezużyteczne dla przyszłych matek. Zazwyczaj wystarczy spojrzeć na opinie o terapeutach, aby zrozumieć, kogo należy unikać, a kto jest naprawdę kompetentny do prowadzenia ciąży.

Jak wybrać lekarza?

Oczywiście od czasu do czasu warto przyjrzeć się opiniom terapeutów każdemu, kto planuje zrobić swoje zdrowie. W końcu zależy to od tego, jak ostrożnie lekarz cię leczy, jakie testy przepisuje i wydaje wskazówki, a wynik leczenia lub profilaktyki będzie zależał. Za mało doświadczonego lub wykwalifikowanego specjalisty może przegapić coś lub odwrotnie, na próżno się straszyć. Powinieneś przyjść do lekarza z gotowym badaniem krwi, wynikiem fluorografii i badań moczu i kału. Następnie może dosłownie „na miejscu” zorientować i rozwiać wątpliwości lub wyznaczyć dodatkowe badania.

W większości przypadków regularne kontrole z terapeutą pomagają wcześnie zidentyfikować chorobę i pomóc pozbyć się jej przy minimalnych komplikacjach. Dlatego nie powinieneś prosić lekarza tylko o pomoc. Spędzając zaledwie kilka minut na rozmowie ze specjalistą, możesz uniknąć poważnych kłopotów.

Pełne badanie przez lekarza chirurga jest konieczne, jeśli leczenie zachowawcze nie przyniosło pożądanych rezultatów lub jego cel jest nieskuteczny. W kompetencjach chirurga - diagnostyka, leczenie chirurgiczne patologii i urazów.

Przygotowanie do badania przez chirurga

Przygotowanie do procedury badania u chirurga zależy od lokalizacji patologii i specjalizacji lekarza.

W recepcji zaleca się wygodne ubranie, które można łatwo zdjąć. W przypadku patologii narządów jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej jelito musi być puste. W chorobach układ moczowo-płciowy pęcherz musi zostać opróżniony.

Jak przeprowadza badanie lekarskie chirurga?

Badanie chirurga rozpoczyna się od badania. Historia medyczna pomaga określić przyczynę patologii, jej patogenezy i etiologii.

Badanie dotykowe ujawni wizualnie nieokreślone nieprawidłowości. Na przykład wzrost lub przemieszczenie narządów wewnętrznych.

Aby potwierdzić diagnozę, dodatkowe instrumentalne i testy laboratoryjne . Otwarte rany i siniaki rzadko wymagają dodatkowej diagnostyki.

Na podstawie uzyskanych danych lekarz określa potrzebę interwencja chirurgiczna i sposób jego wdrożenia.

Co obejmuje badanie lekarskie chirurga?

Kontrola chirurga jest następująca:

 • ankieta;
 • oględziny ciała w celu wykrycia nieprawidłowości;
 • badanie palpacyjne;
 • osłuchiwanie - słuchanie dźwięków stetoskopem;
 • perkusja - stukanie w powierzchnię ciała, aby ocenić pojawiające się dźwięki.


ankieta;  oględziny ciała w celu wykrycia nieprawidłowości;  badanie palpacyjne;  osłuchiwanie - słuchanie dźwięków stetoskopem;  perkusja - stukanie w powierzchnię ciała, aby ocenić pojawiające się dźwięki

Dodatkowo lekarz przepisuje radiogram, ultrasonografię tkankową, tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, laparoskopię. W diagnostyce guzów - biopsja i histologia.

Procedura procedury kontroli przez chirurga

Podczas badania pacjent odsłania patologiczną część ciała. Lekarz czuje pewną część ciała w różnych pozycjach pacjenta.

Norma i wzorzec kontroli przez chirurga

Badanie chirurga - norma dla zaplanowanych i nieplanowanych operacji . W recepcji do specjalisty musisz przyjść po operacji zgodnie z harmonogramem.

Obecnie eksperci preferują operacje endoskopowe i laparoskopowe. Technologie te są mniej traumatyczne, okresy rehabilitacji po nich są zmniejszone o 2-3 razy.

Terapeuta jest multidyscyplinarnym specjalistą zajmującym się diagnostyką i leczeniem różnych chorób ludzkich narządów wewnętrznych. Zaleca się wizytę u tego lekarza, gdy pojawiają się objawy, wskazujące na obecność w ciele jakiejkolwiek patologii, osobom powyżej 18 roku życia.

Często apel do instytucji medycznej kończy się tylko wizytą u terapeuty. Jeśli specjalista nie może postawić dokładnej diagnozy lub zdiagnozować choroby, której leczenie nie leży w jego kompetencjach, przekazuje pacjentowi skierowanie do innego lekarza w celu dodatkowego badania ciała, badania itp.

Co leczy terapeuta

Lista obowiązków terapeuty jest niezwykle szeroka. Jest to przede wszystkim diagnoza i leczenie chorób następujących układów ciała:

 • układ oddechowy;
 • trawienny;
 • wydalniczy;
 • krążeniowy.

Terapeuta zajmuje się leczeniem chorób tkanki łącznej (toczeń rumieniowaty), krwi (niedokrwistość), przeziębień, chorób stawów, pleców i kręgosłupa, patologii związanych z zaburzeniami metabolicznymi, leczy przewlekłe zmęczenie. Najczęstszym powodem kontaktu z tym specjalistą jest choroby zakaźne wirusowy i bakteryjny charakter - grypa, ostre infekcje wirusowe układu oddechowego, ostre infekcje dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli.

Kiedy stan zdrowia się pogarsza, trudno jest postawić diagnozę samodzielnie, bez uciekania się do medycyna oficjalna . Tylko wykwalifikowany lekarz może postawić dokładną diagnozę i zalecić właściwe leczenie. Jeśli pacjent nie wie, który specjalista może mu pomóc, należy skontaktować się z terapeutą.

Kiedy iść na spotkanie z terapeutą

Konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem w przypadku gwałtownej zmiany stanu zdrowia na gorsze, jeśli istnieje podejrzenie jakiejkolwiek patologii organizmu Konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem w przypadku gwałtownej zmiany stanu zdrowia na gorsze, jeśli istnieje podejrzenie jakiejkolwiek patologii organizmu. Powinieneś umówić się na spotkanie z terapeutą, jeśli wystąpią takie objawy:

 • przewlekłe zmęczenie, które występuje niezależnie od rodzaju aktywności i zawodu;
 • dyskomfort i / lub ból w obrębie narządów wewnętrznych. Na przykład ciężkość w żołądku po jedzeniu, nudności, stały głód, zwiększone tętno bez wyraźnego powodu itp. Ból - jeden z głównych objawów wskazujących na obecność chorób narządów wewnętrznych. Ból jest cięty, bolesny, kłujący, nudny, może się nasilać wraz z wysiłkiem fizycznym, w spoczynku i towarzyszy mu gorączka, brak apetytu, suchość w ustach, pragnienie, częste popychanie do toalety. Pojawienie się takich objawów (jeden lub kilka) nie jest normą, dlatego jest to powód, aby skonsultować się ze specjalistą, przede wszystkim z terapeutą;
 • niewyraźne widzenie, pojawienie się białej zasłony przed oczami, częste zawroty głowy, omdlenia i inne objawy wskazujące na zaburzenia aktywności układu nerwowego;
 • zaburzenia pamięci, zaburzenia uwagi, przewlekła bezsenność, problemy z zasypianiem, apatia, brak zainteresowania życiem;
 • ogólne osłabienie ciała, utrata apetytu, bladość skóry, senność.

Niektóre objawy mogą wskazywać na choroby niebezpieczne dla życia człowieka, jeśli zwrócą się do lekarza ogólnego, gdy wystąpią. Zwykle śmiertelnym patologiom towarzyszą:

 • innymi słowy, utrata masy ciała, szybka utrata masy ciała. Ostra utrata masy ciała jest wyraźnym objawem nowotworów złośliwych. układ trawienny , jajnika, jak również niedokrwistość (niedokrwistość spowodowana niedoborem żelaza w organizmie), anoreksja. Na przykład takie patologie nie pojawiają się wcale do pewnego momentu. Jedynym objawem, który można podejrzewać u pacjenta we wczesnych stadiach choroby, jest utrata masy ciała bez zmiany diety i ogólnego pogorszenia stanu zdrowia;
 • silny przeciwko wysoka temperatura ciało. Podobnie objawia się zapalenie opon mózgowych - zapalenie opon mózgowych. Zapalenie opon mózgowych występuje jako niezależna choroba, często jako powikłanie odroczonej infekcji górnych dróg oddechowych. Nieznośny ból głowy występuje z tętniakiem i krwotokiem mózgowym;
 • czarne stolce, wymioty krwi. Są to objawy perforacji wrzodów żołądka i raka żołądka;
 • zaburzenia mowy, osłabienie nóg, utrata przytomności, zawroty głowy, porażenie kończyn. Te objawy wskazują na udar.

Kobiety muszą odwiedzać terapeutę podczas ciąży. Do obowiązków tego lekarza należy przede wszystkim monitorowanie zdrowia przyszłej matki (kontroluje poziom cukru, hemoglobiny we krwi, wskaźników ciśnienia krwi, obserwuje, jak kobieta przybiera na wadze, itp.).

W celu zapobiegania, terapeuta powinien być odwiedzany przez osoby z genetyczną predyspozycją do występowania pewnych chorób (na przykład wrzód żołądka), cierpiących na chroniczne patologie (na przykład nadciśnienie, cukrzyca ), osoby w wieku powyżej 40 lat.

Co dzieje się podczas badania przez terapeutę

Terapeuta jest jednym z tych specjalistów, których spotkanie z większością ludzi zazwyczaj nie powoduje żadnych negatywnych emocji ani strachu. Pierwszą rzeczą, którą lekarz robi w recepcji, jest to, że słucha skargi pacjenta na zdrowie i ostrożnie pyta go o pewne objawy. Terapeuta może być zainteresowany takimi pytaniami jak: czy miałeś kiedyś jakieś dolegliwości zdrowotne, ile masz lat, czy miałeś choroby przewlekłe, jak długo masz nieprzyjemne objawy itd.

Ponadto, w zależności od konkretnych skarg od pacjenta, specjalista może zmierzyć ciśnienie krwi, posłuchać klatki piersiowej, sprawdzić gardło i, jeśli to konieczne, napisać skierowanie na dalsze badania i badania.

Zadzwoń do terapeuty w domu

Konieczne jest wezwanie lekarza w przypadku gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia, jeśli samodzielna wizyta w klinice jest niemożliwa. Przede wszystkim dotyczy to osób cierpiących na choroby przewlekłe, które czasami wymagają opieki w nagłych wypadkach (na przykład nadciśnienie i niewydolność serca). Dzisiaj, oprócz zapewnienia opieki medycznej, specjalista w domu może zdiagnozować chorobę, wykonać testy do dalszych badań (badania krwi i moczu) oraz wykonać badanie ultrasonograficzne narządów wewnętrznych. W razie potrzeby lekarz podejmuje decyzję o przewiezieniu pacjenta do placówki medycznej.

Kim jest terapeuta i do czego jest zdolny?
Jak ocenia egzamin terapeuta?
Jak wybrać lekarza?
Kim jest terapeuta i do czego jest zdolny?
Jak ocenia egzamin terapeuta?
Jak wybrać lekarza?
Jak przeprowadza badanie lekarskie chirurga?
Co obejmuje badanie lekarskie chirurga?

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась