Статьи

Psychoterapia nowotworów: Dlaczego niektórzy pacjenci z rakiem umierają i inni

  1. Techniki te aktywują metabolizm limfatyczny w całym ciele.

Ekologia zdrowia: Dr Karel Simonton - onkolog, specjalista w leczeniu chorych na raka. Jego żona jest psychologiem, konsultantem pacjentów chorych na raka. Trzydzieści lat temu małżonkowie z Simonton zadali sobie pytanie, które martwiło każdego z nas: „Dlaczego, pomimo tej samej prognozy przebiegu choroby, niektórzy pacjenci umierają, a inni się regenerują? a inni z tą samą chorobą odzyskują zdrowie? ”

Dr Karel Simonton jest onkologiem specjalizującym się w leczeniu pacjentów z rakiem. Jego żona jest psychologiem, konsultantem pacjentów chorych na raka. Trzydzieści lat temu małżonkowie z Simonton zadali sobie pytanie, które martwiło każdego z nas: „Dlaczego, pomimo tej samej prognozy przebiegu choroby, niektórzy pacjenci umierają, a inni zdrowieją się?”. A jeszcze dokładniej: „Dlaczego niektórzy pacjenci z chorobą nowotworową umierają z tym samym leczeniem a inni z tą samą chorobą odzyskują zdrowie? ”

Czy mówimy o zwykłych statystykach, czy oprócz konwencjonalnych metod leczenia istnieje dodatkowy czynnik odzyskiwania? A jeśli tak, to jaki jest ten czynnik, którego nie można wykryć za pomocą testów laboratoryjnych? Jaka jest duchowa podstawa, pragnienie życia, dawanie mocy do walki i nie rozpaczania?

Małżonkowie Simonton otworzyli w Dallas w Teksasie, centrum konsultacyjno-badawcze zajmujące się badaniem raka. Razem napisali książkę „Znowu się dobrze” - „Aby stać się zdrowym” (rosyjska nazwa w tłumaczeniu brzmi „Psychoterapia raka”), w której twierdzą, że na podstawie ich doświadczeń z setkami pacjentów odkryli naukowe podstawy „pragnienia życia” w swoim centrum.

W książce autorzy uczą wzmacniać swój duchowy składnik, niezbędny do walki z rakiem. Pozycja małżonków sugeruje, że sam pacjent nie jest mniej odpowiedzialny za swoje zdrowie i stan zdrowia. Odwrotne podejście, nakładające na lekarza całą odpowiedzialność za nasze lekarstwo, jest tylko częściowo poprawne. Osoba jako nosiciel choroby ma znaczącą rolę w zapobieganiu, reagowaniu na zabieg i ostatecznym wyleczeniu choroby.

Składnik psychologiczny i chęć do życia, a także wiara w zdolność do wyzdrowienia i wyleczenia - ma bardzo duży wpływ na powrót do zdrowia pacjentów chorych na raka i powrót do pełnego zdrowego życia . Rak odnosi się do chorób, w których organizm atakuje się.

Niektórzy twierdzą, że przyczyną raka jest środowisko zewnętrzne, inni podkreślają znaczenie wewnętrznych czynników organizmu (genetyka, stres psychiczny). W każdym razie istnieje wzajemne zrozumienie, że przewlekły stres psychiczny osłabia układ odpornościowy i zwiększa ryzyko wystąpienia wszystkich dolegliwości, zwłaszcza raka.

Obecnie coraz częściej stosuje się podejście, zgodnie z którym nie wystarczy zdiagnozować raka i leczyć go tylko - trzeba kompleksowo leczyć osobę. Innymi słowy, leczenie pacjenta z rakiem powinno być znacznie szersze niż konwencjonalne procedury nowotworowe i obejmować składniki poprawiające jakość życia i nastrój pacjenta.

Kiedy mówią o poważnych skutkach ubocznych chemioterapii, zwykle oznaczają zjawiska fizyczne, wpływ na ludzkie ciało, zapominając o dodatkowym skutku ubocznym tego leczenia, wpływie na stan psychiczny osoby i tłumieniu pragnienia życia.

Jednym ze skutecznych sposobów poprawy nastroju i zwiększenia chęci do życia jest wykorzystanie narzędzi i procedur oferowanych przez leki uzupełniające, w szczególności biologicznie aktywne dodatki do żywności. Wpływają bezpośrednio lub pośrednio na jakość życia pacjenta, a tym samym na jego wolę życia.

Żywym przykładem LifeMel jest unikalny izraelski lek na ule, zaprojektowany specjalnie w celu zapobiegania i zwalczania skutków ubocznych chemioterapii i promieniowania. Po przyjęciu pacjenci zgłaszają znaczne złagodzenie objawów i zdolność do normalnego funkcjonowania, nawet podczas najtrudniejszych procedur. Potwierdzają to wyniki badań klinicznych.

Pacjenci świadczą o znacznej poprawie jakości życia, nastroju, a później o zwiększonej woli życia. Innymi przykładami procedur wspierających i poprawiających nastrój może być kontrolowana wyobraźnia, grupy wsparcia i techniki pomagające radzić sobie z bólem.

W leczeniu pacjentów chorych na raka terapeuci starają się wspierać psychologicznie pacjentów, oprócz stosowania konwencjonalnych procedur chemicznych, zwiększając ich wolę życia, pokazując i udowadniając, że wciąż mają wiele do zrobienia, że ​​istnieje nadzieja na wyzdrowienie i osiągnięcie celów.

To będzie interesujące dla ciebie:

Techniki te aktywują metabolizm limfatyczny w całym ciele.

Wszystko, czego doświadcza Dusza, ciało czyni widocznym


Książka małżonków Simonton zawiera wiele przykładów pacjentów, u których medycyna konwencjonalna umieściła krzyż, a mimo to żyła długo. Lekarze nazywają to „cudem medycznym”. Możliwe, że podstawą tego cudu jest niezłomna wola życia, pragnienie powrotu do zdrowia i stosowanie biologicznie aktywnych suplementów lekarstwa uzupełniającego. opublikowane przez econet.ru
Książka „Stać się zdrowym”, żona Simontona

? a inni z tą samą chorobą odzyskują zdrowie?
A jeszcze dokładniej: „Dlaczego niektórzy pacjenci z chorobą nowotworową umierają z tym samym leczeniem a inni z tą samą chorobą odzyskują zdrowie?
A jeśli tak, to jaki jest ten czynnik, którego nie można wykryć za pomocą testów laboratoryjnych?
Jaka jest duchowa podstawa, pragnienie życia, dawanie mocy do walki i nie rozpaczania?

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась