Статьи

Lataj z dzieckiem: co musisz wiedzieć

 1. W jakim wieku możesz latać z dzieckiem w samolocie, plusy i minusy lotu
 2. Zalety lotu z dzieckiem
 3. Korzyści z podróżowania z dzieckiem w samolocie
 4. Trudności w locie z dzieckiem
 5. Start i lądowanie dla niemowląt
 6. Niska wilgotność
 7. Jak latać z dzieckiem w samolocie
 8. Higiena niemowląt w samolocie
 9. Karmienie
 10. Jak zająć dziecko w samolocie
 11. Podsumowując?

Dla wielu matek podróżowanie z dzieckiem wydaje się niemożliwe. Rodzice nawet nie myślą o wakacjach za granicą. Jednak w praktyce wszystko okazuje się o wiele przyjemniejsze. Podróżowanie z małym dzieckiem ma o wiele więcej zalet niż wad.

Po pierwsze, dziecko jest zawsze tam. Nie musisz się martwić i wiele razy dziennie próbować dotrzeć do krewnych, którzy zostali z dzieckiem.
Po drugie, jeśli dziecko jest karmione piersią, problem wyboru menu dla dzieci jest całkowicie wykluczony, czego nie można powiedzieć o starszym wieku.
Po trzecie, zdecydowana większość przyzwoitych hoteli oferuje pełen zakres warunków dla młodych turystów. To i wszelkiego rodzaju udogodnienia i akcesoria, baseny dla dzieci i usługi dla personelu.

To i wszelkiego rodzaju udogodnienia i akcesoria, baseny dla dzieci i usługi dla personelu

W jakim wieku możesz latać z dzieckiem w samolocie, plusy i minusy lotu

Jeśli chodzi o lot z dzieckiem, w tej kwestii jest wiele zalet. Najważniejsze jest uwzględnienie funkcji i próba pełnego uzbrojenia.

Przede wszystkim warto dowiedzieć się, w jakim wieku możesz latać. Ta liczba nie jest taka sama dla wszystkich. Jeśli poród się powiódł, noworodki oficjalnie mogą latać samolotem w ciągu siedmiu dni po urodzeniu. Oczywiście w każdym przypadku musisz uzyskać pozwolenie od lekarza. Również na lotnisku zostanie poproszony o przedstawienie zaświadczenia od pediatry.

Zobacz także: Wakacje na morzu z dzieckiem

Główne pytanie brzmi: jak bezpieczny jest lot samolotem dla niemowląt i czy będzie odpoczynek na odpoczynek po locie? W rzeczywistości lot z dzieckiem ma więcej zalet niż można sobie wyobrazić.

Zalety lotu z dzieckiem

Ogólnie rzecz biorąc, większość matek jest zaskoczona, że ​​dzieci są absolutnie wygodne w locie. Lekarze potwierdzają to, jeśli dziecko jest zdrowe i rozwija się w zależności od wieku. Ciało noworodków jest dość dobrze przystosowane do samolotu ze względu na pewne cechy:

✔ Noworodki nie łapią silnych odgłosów, więc szum samolotu nie przeszkadza im tak bardzo, jak dorosłym czy starszym dzieciom.
✔ Większość dzieci do roku, pomimo obaw rodziców, słodko śpi cały lot. Wynika to z faktu, że ciśnienie w płaszczyźnie jest nieco niższe. Nie szkodzi zdrowiu, a sen poprawia się.
Important Ważny lot plus noworodek: on, w przeciwieństwie do 2-3-latków, nie potrzebuje dużo miejsca na gry i badania terytorium.

I najważniejsze, co zauważają rodzice: błędem jest czekanie na dorastanie dziecka. Starsze dzieci śpią mniej, aktywnie i agresywnie eksplorują otaczający ich świat i są znacznie trudniejsze do wytrzymania długiego pobytu w jednym miejscu.

Starsze dzieci śpią mniej, aktywnie i agresywnie eksplorują otaczający ich świat i są znacznie trudniejsze do wytrzymania długiego pobytu w jednym miejscu

Korzyści z podróżowania z dzieckiem w samolocie

Będziesz mile zaskoczony, gdy dowiesz się, że wraz z drobnymi wadami podróżowanie z dzieckiem również czeka na Ciebie z wieloma zaletami:

• Dla dzieci poniżej 2 lat obowiązują specjalne stawki. Jeśli kupisz wycieczkę, wystarczy zapłacić symboliczną kwotę (karta pokładowa w samolocie - 50-70 dolarów). Jeśli tylko wykonasz lot, to dla dzieci bez siedzenia będzie on całkowicie bezpłatny. To kolejny powód, aby podróżować od pierwszych miesięcy życia. Im starsze dziecko, tym droższa podróż z nim.

• Gdzieś oficjalnie, ale gdzieś za kulisami, ale zostaniesz pominięty poza kolejnością. Zgadzam się, to miły bonus. Skorzystaj z okazji i nie wahaj się zapytać.

• Na lotniskach i samolotach znajdują się udogodnienia dla matek z dziećmi: sale zabaw dla dzieci, przewijaki, a nawet mini kuchnie.

• Od pierwszych dni życia każdy pasażer korzysta z własnego bagażu. Lepiej jest określić stawki dla każdej linii lotniczej osobno, ale zazwyczaj wynosi ona do 10 kilogramów.

• Personel jest zawsze do Twojej dyspozycji. W samolocie stewardesy pomogą w razie jakichkolwiek pytań, a na niektórych lotniskach może zostać przydzielona osoba towarzysząca, która pomoże szybko i bez przeszkód przejść przez wszystkie niezbędne procedury.

Trudności w locie z dzieckiem

Trudności związane z podróżowaniem samolotem z dzieckiem można raczej nazwać cechami, które należy wziąć pod uwagę, aby lot odbywał się z przyjemnością. Jest ich dwóch.

Start i lądowanie dla niemowląt

Spadek ciśnienia podczas startu i lądowania samolotu powoduje dyskomfort w uszach: układanie, hałas, ból. Może to być niebezpieczne tylko wtedy, gdy dziecko jest niezdrowe lub ma nieprawidłowości rozwojowe (tutaj konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem). We wszystkich innych przypadkach dyskomfort można łatwo uniknąć.

✔ Przepłucz nos dziecka wodą z wodą morską, użyj kropli zwężających naczynia.
✔ Przymocuj dziecko do klatki piersiowej, gdy samolot wystartuje i usiądzie (ssanie i połykanie bardzo dobrze wyrównuje ciśnienie w uchu środkowym). Lepiej nie podawać smoczkowi i innym przedmiotom, aby podczas nagłego hamowania niemowlę nie zadławiło się.
✔ Masuj tragus, chrząstkę, która zakrywa wejście do ucha.

W większości przypadków te proste metody całkowicie eliminują zatory uszu podczas startu i lądowania.

W większości przypadków te proste metody całkowicie eliminują zatory uszu podczas startu i lądowania

Niska wilgotność

Wilgotność powietrza w samolocie jest niższa niż zwykle. W tych warunkach wilgoć paruje bardziej intensywnie z powierzchni skóry. Użyj trzech wskazówek, aby uniknąć utraty wilgoci u dziecka (tak przy okazji, są one również istotne dla dorosłych):

✔ Wybierz luźne, ale zamknięte ubrania, aby zmniejszyć wilgoć ze skóry.
✔ Zaoferuj dziecku picie tak często, jak to możliwe. Nie zapomnij z góry zastanowić się, co wziąć z picia.
On Przygotuj aerozol dla dzieci z wodą morską lub solą fizjologiczną, która okresowo zakopuje się w nosie. Pomoże nawilżyć błony śluzowe, umyć nos i zwęzić naczynia.

Jak latać z dzieckiem w samolocie

Wygoda podróży z dzieckiem

Latanie z dzieckiem wiąże się z wieloma niedogodnościami dla wielu. O co należy dbać?

Najprawdopodobniej otrzymasz miejsce w pierwszym rzędzie, zgodnie z oczekiwaniami. Będzie mniej ludzi i wygodna przestrzeń do gier. Jeśli są puste miejsca, nie wahaj się poprosić sąsiadów o przeniesienie. Ale za dodatkową przestrzeń trzeba będzie zapłacić.

Powinieneś również zdecydować, gdzie zostanie umieszczone dziecko. Możesz użyć specjalnej kołyski, fotelika samochodowego lub trzymać dziecko w ramionach, jeśli lot nie jest długi. Będzie to wygodne, jeśli jest proca lub plecak ergo.

Zobacz także: Podróż w czasie ciąży

Weź fotelik samochodowy nie jest konieczny. Po pierwsze, wymaga dodatkowej przestrzeni. Po drugie, musi być certyfikowany do podróży lotniczych. Po trzecie, linie lotnicze zapewniają specjalne kołyski, których wygodę odnotowuje wiele matek. Kołyski są zamontowane na ścianie i należy je zamówić z wyprzedzeniem.

Kiedy samolot startuje i ląduje, a podczas turbulencji, dzieci muszą wziąć swoje ręce i użyć dziecięcego pasa bezpieczeństwa, który rozdają w samolocie.

Zabierz ze sobą:

Ated Wyrafinowane ubrania dla siebie i twojego dziecka. Sam - wygodne ubrania do karmienia i zmiany w przypadku zabrudzenia. Dziecko - para wygodnych zestawów: lekkie i ciepłe.
Am Wózek. Jest bardzo przydatny na lotnisku, przy odprawie i podczas kontroli. Składana laska wózka dziecięcego nie może zostać odprawiona, ale zabierz ją ze sobą i przekaż stewardesie.
Ling Chusta lub ergo-plecak, nawet jeśli nie planujesz trzymać dziecka w locie. Plecak będzie przydatny, jeśli będziesz musiał uwolnić ręce.
✔ Szeroki szal lub szal. Wygodne jest zamknięcie śpiącego dziecka i osłonięcie go przed indywidualnymi lampami oświetleniowymi, jeśli dokręcą szalik między siedzeniami. Aby improwizowana kurtyna była lepsza, możesz chwycić za ćwieki.

Oczywiście idealną opcją byłoby, gdybyś był kimś innym, na przykład mężem. I nie zapomnij wcześnie zgłosić się do rejestracji.

Higiena niemowląt w samolocie

W toalecie samolotu znajduje się składany stolik, na którym można zmienić pieluchę dziecka. Ale toaleta może być zajęta we właściwym czasie. Wiele matek twierdzi, że w szafie z dzieckiem w ramionach może być bardzo niewygodnie.

Dlatego na wszelki wypadek przygotuj się, że pieluchy będą musiały zostać zmienione w kabinie. Weź śmieci lub pieluchę, wilgotne chusteczki, worki na śmieci. Oczywiście nie zapomnij o dodatkowych ubraniach i pieluchach.

Karmienie

Dziecko karmiące piersią to najlepsza opcja. Konieczne jest jedynie zapewnienie wygodnej odzieży.

Dodatkowe odżywianie może zwykle przyjmować tyle, ile potrzebuje dziecko. Ale w przypadku lotów międzynarodowych mogą obowiązywać inne zasady. W samolocie nie można przenosić cieczy więcej niż 100 ml. Aby uniknąć niespodzianek, kurs lepiej wyjaśnić z wyprzedzeniem w linii lotniczej.

Możesz posilić się suchymi posiłkami lub zamówić menu dla dzieci. Jeśli chcesz używać suchej karmy, weź termos z wrzącą wodą (można ją napełnić w dowolnej restauracji na lotnisku).

Bądź przygotowany na częste zwracanie pokarmu, nie przekarmiaj dziecka w samolocie.

Jak zająć dziecko w samolocie

Powyżej pisaliśmy: większość dzieci śpi słodko podczas całego lotu. Ale oczywiście nie wszyscy się zdarzają. Co zrobić, aby mały nie pokazywał całego lotu, indywidualne pytanie.

Większość rodziców woli męczyć swoje dziecko tak bardzo, jak to możliwe - na przykład w pokoju gier na lotnisku. W tym sensie przeszczep jest zaletą. Z drugiej strony są dzieci, które z nadmiaru wrażeń stają się bardziej kapryśne niż zwykle. Dlatego to Ty decydujesz.

W przypadku, gdy dziecko nie chce spać, weź więcej zabawek. Kupuj jasne, nowe i ciekawe rzeczy w zależności od wieku. Starsze dzieci mogą projektować „sznurowanie” - wszelkie gry, które na chwilę pochłaniają uwagę. Dla bardzo młodych jest kolejny świetny sposób, aby nie wydawać pieniędzy na nowe zabawki. Weź duży pierścień lub mocną linę i nawlecz więcej różnych przedmiotów. Pozwól, aby wszystko, co można wykorzystać: jasne, duże koraliki, breloki do kluczy, szczegóły zabawek i tak dalej.

Skorzystaj z każdej okazji, aby chodzić i odkrywać otaczającą przestrzeń. Jeśli noworodki nie potrzebują zmiany scenerii, trochę starsze dzieci muszą po prostu aktywnie odkrywać świat.

Która pora lotu jest lepsza, są różne opinie. Niektórzy rodzice starają się wybierać nocne loty, inni preferują poranek i popołudnie.

Niektórzy rodzice starają się wybierać nocne loty, inni preferują poranek i popołudnie

Podsumowując?

Aby ułatwić pierwszy lot niemowlęciu, przemyśl i zrób listę tego, co zabierzecie ze sobą. Poniżej znajduje się lista „obowiązkowych” w samolocie z dzieckiem.

Lista kontrolna: co przynieść
• Pieluchy (więcej niż zwykle) i osobny pakiet dla nich. Opcjonalnie: doniczka podróżna z wymiennymi pakietami.
• Chusteczki i worki na śmieci.
• Odzież: wygodna i zamknięta, którą łatwo zdjąć. Zapasowy zestaw i podgrzewacz do ubrań.
• Butelka do karmienia.
• Zabawki: jasne, nowe, przyciągające wzrok.
• Apteczka: termometr, środek przeciwgorączkowy, absorbenty, krople dla dzieci z wodą morską, środki przeciwbólowe na uszy, środki uspokajające, leki przeciwbólowe.
• Pledyk.
• pościel lub pielucha.
• Wózek, temblak, plecak ergo.

Zobacz także: Apteczka dla dzieci: na wakacjach z małym dzieckiem

Co zrobić z wyprzedzeniem:
• Zarezerwuj kołyskę i menu dla dzieci.
• Wyjaśnij wymagania dotyczące transportu żywności i napojów dla niemowląt.
• Sprawdź z linią lotniczą, który pakiet dokumentów jest wymagany do podróży z noworodkiem lub niemowlęciem.
• Skonsultuj się z pediatrą, jeśli to konieczne, weź pozwolenie na lot.

Chociaż podróżowanie z małym dzieckiem na pierwszy rzut oka wydaje się zbyt skomplikowane i kłopotliwe, w praktyce wszystko okazuje się o wiele łatwiejsze. Wiele matek, decydując się na urlop z dzieckiem, nadal aktywnie podróżuje w przyszłości.

O co należy dbać?
Podsumowując?

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась