Статьи

Jak zdać test stolca przed ogrodem. Zdać testy przed przedszkolem.

 1. Ogólne badanie krwi
 2. Analiza moczu
 3. Fekalia na jajach robaków
 4. Skrobanie dla Enterobiasis
 5. 1. Umów się na spotkanie z pediatrą.

Poza kilkoma bardzo prostymi dokumentami (kopie aktu urodzenia dziecka, dane paszportowe jednego z rodziców) będziesz musiał zredukować dziecko do małego badanie lekarskie i zaliczyć pewne testy. Nie bój się, nie ma nic strasznego i szczególnie bolesnego dla twojego potomstwa. Ta procedura Jest to obowiązkowe, ponieważ pozwala ustalić, czy nowy członek zespołu jest niebezpieczny dla reszty.

W rzeczywistości nie będzie potrzebnych zbyt wielu analiz.

Ogólne badanie krwi

Całkowita liczba krwinek pozwala ustawić ważne parametry, o których mowa stan ogólny ciało dziecka. Oto tabela z normami tych wskaźników dla dzieci poniżej 6 lat:
- hemoglobina - 130-150 g / l,
- krwinki czerwone - 3,8-4,9 x 10 * 12 / l,
- leukocyty - 4-9x10 * 9 / l,
- ESR - 1-8 mm / godzinę
- płytki krwi - 180-320x10 * 9 / l.

Odstępstwa od normy są przyczyną bardziej szczegółowych badań, które mogą być przepisane przez powiatowego pediatrę. Krew do badań pobranych z palca. Uważa się za optymalne pobranie krwi wcześnie rano na pusty żołądek.

Analiza moczu

Analiza moczu jest badaniem białka, hemoglobiny, bilirubiny, ciał ketonowych, glukozy, ciężaru właściwego, koloru i przezroczystości.

Mocz należy pobierać rano podczas pierwszego oddawania moczu, pierwsze 5-10 ml lepiej opuścić. Przed tym ważne jest trzymanie toalety z zewnętrznymi organami cyny. Oddawanie moczu powinno odbywać się w czystym, suchym naczyniu z szeroką szyjką i szczelnym wieczkiem.

Analiza moczu, podobnie jak krew, jest gotowa w ciągu jednego dnia.

Fekalia na jajach robaków

Częstość występowania infekcji robakami jest bardzo powszechna wśród dzieci, ponieważ dzieci nieustannie wciągają do ust różne, nie zawsze czyste przedmioty. W instytucjach dziecięcych możliwość przeniesienia tej choroby z jednego dziecka na drugie jest bardzo wysoka. Dlatego musisz udać się do ogrodu z zaświadczeniem o ich nieobecności. Przekazanie analizy nie jest trudne. Aby to zrobić, musisz przekazać świeżą próbkę kału do laboratorium. Wynik analizy jest zazwyczaj gotowy następnego dnia. Równolegle z badaniem jaj robaków rozpoznaje się obecność lub nieobecność Giardii, pierwotniaka torbielowatego.

Skrobanie dla Enterobiasis

To badanie na obecność owsików. Ta choroba robaka jest szczególnie niebezpieczna, ponieważ jest przenoszona bardzo łatwo, na przykład przez kontakt przez ręce. Analiza przeprowadzona w laboratorium - zrobić skrobanie z obszaru jamy ustnej.

Niektóre ogrody mają wymagania do bardziej szczegółowych badań. Aby nie zepsuć nerwów i nie marnować czasu na próżno, przed przystąpieniem do badań medycznych problem powinien być skoordynowany z administracją instytucji dziecięcej z góry.

Kiedy nadejdzie pora oddania dziecka przedszkole , wielu rodziców ma wiele emocji, ponieważ jest to pierwsze niezależne wyjście potomstwo w życiu publicznym i sposób jego przygotowania zależy od czasu jego adaptacji. Jest to jednak zupełnie inny temat, który zasługuje na osobny artykuł, a nie jeden!

Na etapie przygotowania dziecka do przedszkola należy wydać specjalną kartę medyczną. W ramach tego badania oznacza dostarczenie niektórych testów, a także inspekcję wąskich specjalistów. Wyniki badań są wykonywane na tej samej karcie medycznej, ale nie jest to ostatni krok. Po tym następuje proces rozpatrywania kwestii przyjęcia dziecka do przedszkola przez specjalną komisję, której rdzeniem z reguły są szefowie instytucji medycznej, w której przeprowadzono badanie.

Analizy dla przedszkola obejmują badania laboratoryjne materiały biologiczne. W w tym przypadku mówimy o krwi, moczu, kale, a pierwsze dwa materiały są poddawane ogólnej analizie, trzecia jest badana na obecność robaków. Większość rodziców jest szczególnie zaniepokojona czwartym elementem o niesamowitej nazwie „skrobanie”. W rzeczywistości jest to termin warunkowy, a ogrodzenie jest wykonane przy użyciu specjalnej taśmy przy minimalnym nakładaniu substancji klejącej. Zwykle dzieci nie mają czasu, aby czuć cokolwiek, więc nie należy wyrażać szczególnego podniecenia, które można przekazać dziecku.


Zaleca się wykonanie testów przedszkolnych po pewnym przygotowaniu. Co to znaczy? Na przykład idealnie jest brać krew na pusty żołądek, nawet dla dziecka. Wieczorem konieczne jest również ograniczenie używania słodkich pokarmów i napojów przez dziecko, ponieważ często wyniki wskazują na nadmierną zawartość lub we krwi, a następnie trzeba je ponownie podać, a zatem dziecko musi ponownie przejść wszystkie manipulacje.

Analizy przedszkola należy składać w sterylnym pojemniku. Można go kupić w aptece, a można zrobić zwykłe szklane słoiki metodą sterylnego gotowania i zebrać je. Konieczne jest jednak przeprowadzenie leczenia, ponieważ każde zaniedbanie w zbieraniu może również pociągać za sobą powtarzającą się procedurę. Analizy przed przedszkolem są odpowiedzialnym procesem, przede wszystkim dla rodziców, którzy powinni wykazać się maksymalną uwagą w tej sprawie.


Analizy przed przedszkolem są odpowiedzialnym procesem, przede wszystkim dla rodziców, którzy powinni wykazać się maksymalną uwagą w tej sprawie

Najczęściej pozytywne wyniki znaleziono przy dostarczaniu odchodów do robaków. Oczywiście większość rodziców jest zaskoczona i twierdzą, że po prostu nie może być, ale fakt pozostaje. W rzeczywistości sytuacja jest więcej niż trywialna, ponieważ wszystkie dzieci bawią się na piasku na zewnątrz, wiele z nich ma koty lub psy w domu - to główne przyczyny pojawienia się robaków, na które rodzice nie zawsze mają czas zwracać uwagę. Dlatego tak ważne są analizy dla przedszkola.

Badania krwi i moczu wskazują na ogólny stan zdrowia dziecka, a każda zmiana w nich może wskazywać na obecność procesy patologiczne w organizmie, jak również obecność stanów zapalnych i infekcji o niskiej intensywności, która odgrywa ważną rolę, gdy dziecko wchodzi do nowego zespołu.

Teraz wiesz, jakie testy muszą przejść przedszkole, a przygotowanie do tych badań nie będzie już dla ciebie czymś nowym i niezbadanym. Pozostaje tylko życzyć powodzenia!

Aby rozpocząć zwiedzanie przedszkola we wrześniu, dokumenty należy przygotować z wyprzedzeniem - w kwietniu i maju.

Dokumenty wydane przez przychodnię dla dzieci - wypełniony formularz dla przedszkola od pediatry rejonowego i wyciąg ze szczepień. Wyniki analiz pasują do tej właśnie formy.

Na moją prośbę pielęgniarka napisała mi listę niezbędne analizy i wskazówki dla nich: analiza ogólna krew (oac), analiza moczu (oam), analiza moczu pod kątem cukru, skrobanie do enterobiosi (jaja pinworm), analiza kału.

Mam tendencyjne nastawienie do laboratoriów państwowych i szczerze mówiąc, niechętnie udaję się na obrzeża dzielnicy o 7:30, więc zdecydowałem się na testy w prywatnym laboratorium (które znajduje się po drugiej stronie ulicy od mojego domu).

Skrobanie dla Enterobiasis

Owsiki zazwyczaj składają jaja wczesnym rankiem, w pobliżu odbytu (dlatego jeden z objawów - dziecko często drapie tyłek). W klinice do analizy potrzebny jest bawełniany wacik, który przenosiłeś w miejsca możliwych jaj.

W prywatnym laboratorium należy wcześniej zabrać sterylne szkło, w domu po przebudzeniu, wcześniej przygotować przezroczystą taśmę, wbić ją w tyłek i rozerwać w najlepsze tradycje woskowania. Następnie przyklej taśmę do szkła i przekaż ją do laboratorium.

Oczywiście nie można opróżnić dziecka przed tą egzekucją.

Ponieważ wyniki tej analizy są ważne przez 2 miesiące, musieliśmy ją powtórzyć w sierpniu.

Analiza moczu

Przed pobraniem moczu dziecka należy je dokładnie umyć, w przeciwnym razie wyniki będą miały wysoki poziom białka i / lub białych krwinek (objawy proces zapalny ). Mocz jest potrzebny pierwszego ranka, musisz go zebrać w specjalnym sterylnym pojemniku (jego zwykła pojemność to 30-50 ml).

Do oamu i analizy cukru wystarczy jeden pojemnik.

Badanie krwi

Dąb bierze się na pusty żołądek, w prywatnym laboratorium krew pobiera się do 11:30 (w przeciwieństwie do wcześniejszych czasów w poliklinikach). Wskazane jest wstępne podgrzanie dziecka wodą (aby krew nie była tak gęsta).

Analiza stolca

Wymaga podobnego sterylnego pojemnika (za pomocą specjalnej szpatułki). Do analizy potrzebny jest poranny materiał (jednak można go oddać wieczorem, tylko należy go przechowywać w chłodnym miejscu).

Wyniki

Tego samego dnia, po obiedzie, otrzymałem wyniki testów pocztą elektroniczną, wydrukowałem je i wraz z wynikami obchodzenia wyspecjalizowanych specjalistów (laryngologa, optometrystę, neurologa, dentysty, ginekologa, chirurga) przekazałem pediatrze.

Następnego dnia formularz dla przedszkola był gotowy. Wiem, że niektóre matki otrzymują ten dokument za niewielką opłatą, jednak bez analiz i badań lekarzy każdy wybiera własną wersję.

Dla tych rodziców, którzy planują wysłać dziecko do miejskiego przedszkola i jeszcze nie stanęli twarzą w twarz z biurokratyczną maszyną, przepisaliśmy kompleksowy program, w jaki sposób zbierać i zdawać egzaminy na przyjęcie do przedszkola.

Jednym z ważnych dokumentów do rejestracji dziecka w przedszkolu jest karta medyczna w postaci nr 026 / у. Co musisz zdobyć?

1. Umów się na spotkanie z pediatrą.

Podczas przyjęcia pediatra weźmie dziecku kartę do przedszkola i da ci ją. Następnie musisz przejść przez wielu specjalistów. Każdy specjalista musi dokonać zapisu kontroli i umieścić pieczątkę w dokumentacji medycznej! Lista specjalistów:

 • okulista
 • neurolog
 • ortopeda
 • chirurg
 • inni specjaliści, na podstawie decyzji pediatry.


2. Zdaj testy.

Lista testów i egzaminów dla przedszkola jest duża. Testy te muszą być przeprowadzane przez dziecko corocznie przed rozpoczęciem przedszkola po okresie letnim lub innym długa przerwa (indywidualnie dla każdego ogrodu)

 • analiza moczu
 • pełna morfologia krwi
 • odchody na robaku jaja
 • wymaz z enterobiozy.


3. Zdobądź karty medyczne o numerze 026 / y.

Po przejściu przez wszystkich lekarzy powinieneś wrócić z dzieckiem do pediatry i zdobyć papier:

 • karta z notatkami na temat analiz w przedszkolu, badanie wszystkich specjalistów i ostateczny zapis pediatry, że dziecko jest zdrowe i może uczęszczać do przedszkola;
 • karta szczepień dla osób, które nie zaszczepiły się - odrzucenie ich w przepisanym formularzu na specjalnym formularzu, podpisane zarówno przez rodzica, jak i lekarza oraz pieczęciami instytucji (kliniki).

W bezpłatnej klinice zebranie niezbędnych pieczątek na karcie może zająć od tygodnia do dwóch. Latem jest to znacznie łatwiejsze, gdy nie ma dużych kolejek i nie ma potrzeby umawiania się z lekarzem w ciągu dwóch tygodni.

Jeszcze łatwiejsze, ale droższe, wydanie mapy ogrodu w prywatnej klinice. Jednak te działania będą cię kosztować przyzwoitą kwotę od 5 000 do 10 000 rubli.


4. Co powinienem zrobić, jeśli dziecko uczęszczające do przedszkola zachoruje?

Przede wszystkim musisz poinformować tutorów swojej grupy!

Jeśli dziecko nie uczęszczało do przedszkola na dłużej niż 3 dni robocze, wówczas w przedszkolu rodzice będą wymagać zaświadczenia o stanie zdrowia dziecka i braku kontaktu z infekcją. Taki certyfikat można uzyskać w klinice dziecięcej według miejsca zamieszkania lub w klinice płatnej.

Na końcu certyfikatu zawsze umieszczaj:

 • data wydania
 • podpis i pieczątka lekarza, który go wydał
 • trójkątna klinika drukująca.

Świadectwo choroby dziecka zostanie wydane tylko wtedy, gdy skontaktowałeś się z kliniką w sprawie choroby dziecka, a na karcie ambulatoryjnej jest wpis . Albo jeśli dziecko było leczone w szpitalu. Świadectwo wydaje się w gabinecie lekarskim po badaniu, jeśli lekarz odnotował fakt odzyskania i pozwala dziecku uczęszczać do przedszkola.

Jeśli rodzice nie skontaktowali się z kliniką na temat choroby dziecięce następnie pediatra w recepcji po upewnieniu się, że dziecko jest zdrowe, wyda zaświadczenie, w którym zamiast diagnozy zostanie napisane: „zdrowe; złamać. ” Certyfikat musi oznaczać brak szypułki i zaraźliwości choroby skóry . Umieść datę, z której dziecko może uczęszczać do przedszkola.


5. Co zrobić, jeśli dziecko nie uczęszczało do przedszkola z powodów innych niż choroba?

Jeśli wyjeżdżasz z rodziną na odpoczynek lub planujesz nie iść do ogrodu na jakiś czas, możesz uzgodnić z opiekunami, aby twoje dziecko obchodziło się co 3 dni jako członek grupy, aby uniknąć zbierania regularnych referencji i analiz.

Jeśli przerwa w wizycie była krótkotrwała , dziecko nie będzie musiało przystępować do testów przedszkolnych. Ale jeśli dziecko opuściło przedszkole na dłużej niż miesiąc , konieczne będzie wykonanie skrobania na enterobiosi, a dziecko otrzyma przyjęcie do przedszkola po tym, jak wynik tej analizy pojawi się u pediatry.

Różnica między tymi dwoma certyfikatami dla rodziców jest ważna, ponieważ jeśli świadectwo zostanie wydane przedszkolowi po chorobie, to za nieodebrany okres opłata za przedszkole nie jest wypłacana, a jeśli dziecko nie uczęszczało do przedszkola bez ważnego powodu, to czas jest wypłacany, a warunek jest zawsze przepisany w umowie między przedszkolem a rodzicami.

Zasady te dotyczą tylko przedszkoli państwowych.

Co to znaczy?
Co musisz zdobyć?
4. Co powinienem zrobić, jeśli dziecko uczęszczające do przedszkola zachoruje?
5. Co zrobić, jeśli dziecko nie uczęszczało do przedszkola z powodów innych niż choroba?

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась