Статьи

Jak wybrać odpowiedniego partnera (wskazówki dla dziewczyn) // Konstantin Popadin ≪ Scisne?

Samica musi tylko spojrzeć na twarz mężczyzny, aby ocenić jego główne cechy (zdjęcie z www.design.kyushu-u.ac.jp)

Jakie znaki zwracają uwagę dziewczęta przy wyborze partnera? Z ewolucyjnego punktu widzenia najważniejsze są jego zdrowie, które zależy od jakości jego genów i jego gotowości do opieki nad potomstwem. Ale jak ocenić te ważne cechy z wyprzedzeniem? Ostatnie prace przekonująco pokazują, że dziewczęta są w stanie obliczyć te znaki, patrząc tylko przez kilka sekund na fotografię twarzy mężczyzny.

Kobiety, wybierając partnera, powinny skupić się na jakości swoich genów. Zgodnie z teorią HCP (patrz Kiedy nie możesz wybrać samców, możesz wybrać dzieci ), informacyjna miara jakości genomu może być tylko cechą, która jest szkodliwa dla przetrwania. Im bardziej wyraźna jest ta szkodliwa cecha, tym lepsze geny nosiciela tej cechy. Na przykład, wśród pawi, tylko samiec o wysokiej jakości genach będzie w stanie żyć do dojrzałości z długim ogonem, co uniemożliwia mu odlecieć od drapieżników. Zatem selekcja samców o długich ogonach zagwarantuje wysoki poziom genów jakości. Znaki, takie jak rogi, jaskrawe zabarwienie upierzenia, głośne piosenki, sprawiają, że mężczyźni są bardziej widoczni i bardziej podatni na drapieżniki, więc wszystkie te znaki są markerem jakości genów.

Samo słowo handicap oznacza fizyczną lub umysłową niepełnosprawność, która zakłóca życie. Dlatego termin sportowy „handicap” jest rodzajem rywalizacji, w której słabszy gracz ma pewną przewagę nad silniejszym. Na przykład w wyścigach konnych dodatkowa waga jest związana z ulubionym koniem, aby wyrównać szanse na wygraną z resztą koni. W szachach doświadczony gracz rozpoczyna grę bez kilku elementów (daje przewagę), co jest dla niego utrudnieniem. Ideę upośledzenia wykorzystał również Demostenes, kiedy nauczył się mówić w kamykach w ustach, aby wypluć je, aby stać się wielkim mówcą.

Jaki jest upośledzenie mężczyzn Homo sapiens ? Aby odpowiedzieć na to pytanie, brytyjscy naukowcy ( BeBruine i in. 2006 ) pokazali dziewczęce zdjęcia młodych ludzi, wśród których dziewczęta musiały wybrać te, które najbardziej im się podobały. Tutaj proponuję powtórzyć ten eksperyment i wszystkim czytelnikom wybrać jeden z dwóch wierszy przedstawionych na zdjęciu poniżej - u dołu lub u góry. Nie wstydźcie się, że wszystkie twarze są nieco podobne - przypuśćmy, że wszyscy są braćmi. Dla czystości eksperymentu nie kontynuuj czytania tej notatki, dopóki nie dokonasz wyboru. A więc dolny rząd czy szczyt?

Zdjęcia z DeBruine i in. 2006

Gratuluję 90% czytelnikom właściwego wyboru: młodzi ludzie z dolnego rzędu powinni mieć mniej szkodliwych mutacji, a dla większości dziewcząt wydawało się, że są bardziej atrakcyjni. Co jest w nich wyjątkowego? Wyglądają bardziej odważnie, mają szersze kości policzkowe, to znaczy są bardziej męskie (od łacińskiego. Masculinus „męski”). Wszystkie 6 nadesłanych zdjęć uzyskano w wyniku komputerowego przetwarzania jednego prawdziwego zdjęcia. W dolnym rzędzie na trzy różne sposoby wzrosła męskość (męskość), a na górze - kobiecość (zniewieściały, z łaciny. Femina „kobieta”).

Eksperyment mówi więc, że męscy mężczyźni mają lepsze geny. Dlaczego Do rozwoju wtórnych cech płciowych, a także stopnia męskości u mężczyzn, odpowiedzialny jest hormon testosteron . Jeśli zwiększone stężenie tego hormonu zwiększa atrakcyjność płci przeciwnej, to zgodnie z koncepcją niepełnosprawności wysoki poziom testosteronu powinien być szkodliwy dla mężczyzn. Rzeczywiście, zwiększony poziom testosteronu ma działanie immunosupresyjne, czyniąc mężczyznę bardziej podatnym na wiele infekcji. Jednak pomimo tego efektu, mężczyźni z wysokim poziomem testosteronu są zdrowsi (badanie medyczne tego pytania zostało przedstawione w artykule Rhodes et al. 2003 ).

Sytuacja wydaje się paradoksalna, ale w rzeczywistości w pełni odpowiada koncepcji upośledzenia - jak w przypadku ogona pawia, tylko mężczyźni, którzy mają bardzo wysoką obronę immunologiczną z powodu wysokiej jakości genów, mogą pozwolić sobie na obniżenie poziomu obrony immunologicznej. Mężczyźni z genami niskiej jakości nie będą w stanie znieść negatywnego wpływu wysokich poziomów testosteronu i zostaną wyeliminowani w procesie ewolucji, co doprowadzi do tego, że geny niskiej jakości będą związane tylko z niskim poziomem testosteronu.

A co jeśli człowiek z genami wysokiej jakości obniży poziom testosteronu? Wtedy będzie miał doskonałe zdrowie, ale to nie zwiększy liczby jego dzieci, ponieważ taki człowiek (z niskim poziomem testosteronu) nie będzie wystarczająco atrakcyjny dla płci przeciwnej. Okazuje się więc, że bardziej opłacalne jest wydawanie trochę zdrowia (zwiększanie poziomu testosteronu), aby reklamować swoje geny, niż być bardzo zdrowym, ale bez reklam.

Co jeszcze, oprócz jakości genów, czy dziewczyny zwracają uwagę przy wyborze partnera? W przeciwieństwie do większości zwierząt mężczyźni mają tendencję do dbania o swoje potomstwo. Gdyby można było ocenić z wyprzedzeniem, jak dobrze mężczyzna zajmie się swoimi dziećmi, byłoby to bardzo cenną informacją dla dziewcząt. Czy kobiecość ma zdolność oceny potencjalnych cech rodzicielskich mężczyzny?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, naukowcy z University of California ( Roney i in. 2006 ) sfotografowali kilku mężczyzn i przeprowadzili z nimi test psychologiczny, którego celem było sprawdzenie, jak bardzo chcą mieć dzieci. Założono, że jeśli mężczyzna chce mieć dziecko, to dobrze się nim zaopiekuje. Ci mężczyźni byli również testowani na poziom testosteronu. Potem ich zdjęcia pokazały dziewczęta, które oceniały każde zdjęcie na dwa sposoby: czy ten mężczyzna chce mieć dzieci i jak atrakcyjny jest. Paradoksalnie, ale fakt: dziewczyny bardzo dobrze domyślają się, że mężczyzna pragnie mieć dziecko! A atrakcyjność mężczyzn dobrze korelowała z poziomem testosteronu. Niestety między tymi dwoma znakami niestety są odwrotnie powiązane.

Tak więc dziewczyny muszą zoptymalizować wybór mężczyzn na dwa sposoby - jakość genów i cechy rodzicielskie. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ te cechy są ze sobą powiązane negatywnie - im lepsze są geny (im wyższy poziom testosteronu), tym gorsza opieka nad potomstwem i odwrotnie. Innymi słowy, bardziej zniewieściali mężczyźni często chcą mieć dzieci, ale geny są bardziej jakościowe w męskich. Co robić Ponownie zwróć się o pomoc w ewolucji.

W poniższym eksperymencie naukowcy z University of California ( Roney et al. 2006 ) poprosili dziewczęta o scharakteryzowanie każdego zdjęcia na dwa sposoby: atrakcyjność z punktu widzenia krótkoterminowego partnera romantycznego i atrakcyjność z punktu widzenia długoletniego partnera romantycznego. Prawdopodobnie już się domyśliłeś, że do roli krótkoterminowych partnerów wybrano więcej męskich mężczyzn (to znaczy z genami wyższej jakości), ale mężczyźni, którzy chcieli mieć dziecko, byli częściej wybierani do roli dobrych długoterminowych partnerów (pamiętaj, że spojrzał tylko na ich twarze na zdjęciu).

Co więcej, praca, która nie została jeszcze opublikowana ( Jones et al. 2006 ) pokazuje, że preferencje kobiet zmieniają się radykalnie podczas cyklu menstruacyjnego - męscy mężczyźni wydają się bardziej atrakcyjni na etapie owulacji, kiedy istnieje szansa na zapłodnienie komórki jajowej, aw pozostałej części cyklu żeńskie męskie, bardziej odpowiednie do wychowywania dzieci.

Więc patrząc na zdjęcie twarzy mężczyzny w ciągu kilku sekund, dziewczyny są w stanie ocenić jego kluczowe cechy. A jeśli spotkają się i porozmawiają przez kilka minut? Prawdopodobnie po tym dla słabszej płci nie będzie żadnych nierozwiązanych problemów.

Źródła:
1) DeBruine i in. 2006. Skorelowane preferencje dla męskości i męskości ( Pdf, 460 Kb ) // Postępowanie Royal Society of London, B. 273: 1355-1360.
2) Roney i in. 2006. Czytanie twarzy mężczyzn; testosteron kobiet Pdf, 160 Kb ) // Postępowanie w Royal Society of London, B. Opublikowane online. doi: 10,1098 / rbb6,35569.
3) Jones i in. 2006. Efekty cyklu menstruacyjnego. Przesłane
4) Rhodes i in . 2003. Czy ludzkie twarze sygnalizują zdrowie? // Materiały z Royal Society of London, B. (Suppl) 270: S93-S95.

Konstantin Popadyin
„Elementy”

Ale jak ocenić te ważne cechy z wyprzedzeniem?
A więc dolny rząd czy szczyt?
Co jest w nich wyjątkowego?
A co jeśli człowiek z genami wysokiej jakości obniży poziom testosteronu?
Co jeszcze, oprócz jakości genów, czy dziewczyny zwracają uwagę przy wyborze partnera?
Czy kobiecość ma zdolność oceny potencjalnych cech rodzicielskich mężczyzny?
A jeśli spotkają się i porozmawiają przez kilka minut?
2003. Czy ludzkie twarze sygnalizują zdrowie?

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась