Статьи

Jak uwolnić dziecko od smarków. Przejrzysty smark w dziecku niż w leczeniu? Przyczyny smarków u niemowląt.

 1. Choroby wirusowe i zakaźne
 2. Przyczyny nieżytu nosa u niemowląt
 3. Jak zimno wpływa na stan dziecka?
 4. Główne objawy różnych typów nieżytu nosa u niemowląt
 5. Jak leczyć smarkę u noworodków?
 6. Jak często moje dziecko powinno pękać?
 7. Rodzaje smarków u niemowląt
 8. Jak powinien wyglądać mój fotelik dziecięcy?
 9. Jakie są odchody dziecka karmiącego butelkę?
 10. Jak będzie wyglądał stołek mojego dziecka, kiedy zacznie jeść pokarm stały
 11. Co znaczy kolor?
 12. Jak wyglądają „nienormalne” stolce?
 13. O normalnym nieżycie nosa
 14. Przygotowania
 15. Co jest niebezpiecznym smrodem u niemowlęcia

Kiedy rodzi się dziecko, jego ciało wciąż się kształtuje i funkcja ochronna odporność jest praktycznie nieobecna. Dlatego noworodki są tak podatne na różne choroby w pierwszym roku życia. Nawet banalna hipotermia lub mały przeciąg może spowodować przeziębienie. Zatkanie nosa jest niebezpieczne dla niemowląt, ponieważ nadal nie mogą w pełni oddychać przez usta.

Choroby wirusowe i zakaźne

Witaminy: Lekarz przepisuje witaminy, ponieważ organizm nie wchłania witamin zawartych w jedzeniu. Suplementy diety: są to małe napoje lub koktajle mleczne do spożywania podczas posiłków. Lekarz lub dietetyk przepisuje je, gdy pomimo twoich wysiłków nie możesz uzyskać odpowiedniej wagi lub dobrze się rozwijać.

Sonda: Kiedy jesteś zbyt chudy, nie możesz zwalczać infekcji. Dlatego czasami używana jest „sonda”, mała saszetka z płynnym pokarmem, bezpośrednio połączona z żołądkiem małą rurką do karmienia. Zasadniczo sonda jest podłączona w nocy.

Przyczyny nieżytu nosa u niemowląt

Oczywiście pojawienie się smarków w dziecku nie oznacza nic dobrego. Do najczęstszych przyczyn należą:

 • Reakcje alergiczne. Mogą być spowodowane czynnikami zewnętrznymi i pożywieniem spożywanym przez matkę karmiącą.
 • Zakłócenie funkcjonowania błony śluzowej nosogardzieli.
 • Zbyt suche powietrze wewnętrzne.
 • Indywidualne cechy struktury kanałów nosowych.
 • Infekcje wirusowe i bakteryjne.

Jak zimno wpływa na stan dziecka?

Oczywiście przyczyny smarków u noworodków mogą być różne. Ale niezależnie od tego, samopoczucie dziecka znacznie się pogarsza i towarzyszą mu zmiany w zachowaniu. Katar objawia się w ten sposób:

Główne objawy różnych typów nieżytu nosa u niemowląt

Pozwala także dobrze rosnąć i być „silnym” w walce z infekcjami. Dzieci cierpiące na mukowiscydozę powinny jeść wszystko w dużych ilościach! Do połowy więcej niż inne dzieci w tym samym wieku. Nie oznacza to, że powinieneś zawsze jeść połowę porcji. Ale to oznacza, że ​​powinieneś jeść rzeczy, które zawierają więcej energii i tłuszczu. Twoje jedzenie powinno być również bardziej słone, ponieważ gdy masz mukowiscydozę, organizm zbyt szybko traci sól, co musi działać prawidłowo.

 • Intensywne wyładowanie z wylewki.
 • Dziecko zaczyna się często zachowywać i płakać.
 • Apetyt pogarsza się, dziecko częściowo lub całkowicie odmawia jedzenia.
 • Ze względu na to, że dziecko nie jest w stanie wydmuchać własnego nosa, płyn opada przez błonę śluzową gardła i utrudnia oddychanie przez usta.
 • Występuje kaszel i duszność. Dziecko zaczyna zwracać smark.
 • Być może wzrost temperatury ciała do 37-39 stopni.
 • Codzienna rutyna jest całkowicie utracona ze względu na smród uniemożliwiający dziecku zasypianie.
 • Dziecko nieustannie sięga po nos i drapie go.
 • Katar może również wskazywać na alergię, więc można zaobserwować zaczerwienienie oczu, wysypkę na całym ciele i kichanie.

Natychmiast po pojawieniu się kataru u noworodka, należy jak najszybciej znaleźć jego przyczynę. Dlatego koniecznie odwiedź pediatrę.

Ze względu na wiele spożywanych leków ludzie z mukowiscydozą są często mniej głodni niż inni. Link! Ale nawet jeśli dobrze się odżywiasz i bierzesz wszystkie swoje leki, czasami to nie wystarczy. Następnie lekarz lub dietetyk sprawdzi, czy coś przeoczyłeś. Podczas wizyty w szpitalu mogą przepisać suplementy diety lub karmić sondą przez noc.

W Belgii istnieje 7 ośrodków specjalizujących się w mukowiscydozie. Konsultacje odbywają się 4 razy w roku. Zwykle chodzi o sprawdzenie, co robisz, analizowanie krwi, wdychanie urządzenia, ważenie i pomiar, robienie zdjęć płuc i brzucha, kontrolowanie śluzu itp.

Z różne choroby Konsystencja i kolor smoka u niemowlęcia może się różnić:

 • Jeśli dziecko żółty rozładowanie z nosa to może mówić procesy zapalne co spowodowało pojawienie się ropnych formacji.
 • Białe - wskazują choroby takie jak grypa, ból gardła, SARS.
 • Rozwój infekcji bakteryjnych w ciele dziecka staje się źródłem zielonej wydzieliny z nosa.
 • Przezroczysty lepki smark pojawiają się, gdy masz przeziębienie lub ostrzegasz, że dziecko wkrótce zacznie ciąć zęby. Możliwe jest również, że przyczyną była reakcja alergiczna.

Jak leczyć smarkę u noworodków?

W każdych okolicznościach należy spróbować pozbyć się zimna w możliwie najkrótszym czasie, aby przywrócić pełne przejście nosowych dróg oddechowych. Istnieje wiele przepisów na leczenie smarków u niemowląt:

Kiedy zachorujesz, czasem musisz częściej chodzić do szpitala lub do lekarza rodzinnego. Pulmonolog to lekarz, który leczy płuca. Gastroenterolog to lekarz, który leczy żołądek. Pediatra to lekarz, który leczy dzieci. Lekarz ogólny to lekarz, który często mieszka w pobliżu i zna wiele chorób, w tym mukowiscydozę, ale nie to samo, co lekarz specjalista w szpitalu.

Ogólnie można powiedzieć, że dziecko z mukowiscydozą może zrobić coś takiego jak inne dzieci w jego wieku: chodzić do szkoły, uprawiać sport, bawić się, być częścią ruchu młodzieżowego, chodzić wśród przyjaciół itp. Jedyną istotną różnicą jest to, że musi spędzić kilka godzin każdego dnia na swoim leczeniu. Grozi mu również zachorowanie i czasami pomija jedną lub inną aktywność. Zawsze powinien być bardzo ostrożny w kwestii higieny. Ale na resztę, na szczęście, dziecko z mukowiscydozą nie różni się od innych!

 • Roztwór soli. Jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia i może być stosowany w przypadkach, w których jest mało wydzieliny.
 • Chlorek sodu. Substancja ta jest składnikiem wielu leków i płynów suszonych i gruby smark , co znacznie ułatwia ich usunięcie z dziobka.
 • Sok z buraków lub marchwi. Rozcieńcza się ciepłą wodą i zakopuje w nosie kilka razy dziennie. Jednocześnie należy wiedzieć, czy niemowlę jest uczulone na te produkty.
 • Leki zwężające naczynia dla niemowląt. Wiele matek boi się stosować leki do leczenia przeziębienia u noworodków. Ale pediatrzy zapewniają, że nic złego się nie dzieje prawidłowe użycie nie nastąpi. Obecnie producenci produkują takie leki dla niemowląt i nie używają ich do produkcji. substancje szkodliwe . Konieczne jest zakopanie dziobka dwa lub trzy razy dziennie, w zależności od intensywności wyładowania. Najbardziej skuteczne leki to: Nazivin, Nazol, Naphthyzinum, Sanorin.
 • Możesz także zakryć nos niemowlęcia mlekiem matki.
 • Usuwanie smug za pomocą specjalnych lewatyw i aspiratorów do nosa.
 • Starym sprawdzonym sposobem pozbycia się zimna jest sok z aloesu. Jedna kropla soku powinna być rozcieńczona łyżeczką wody i zakopać wylewkę 3-5 razy dziennie.
 • Matka dziecka powinna jeść więcej witamin, które dostaną się do organizmu dziecka wraz z mlekiem matki.
 • Krople antyseptyczne (Protargol, Sulfacil).
 • Pamiętaj, aby często przewietrzyć pomieszczenie, w którym jest noworodek, i przeprowadzić czyszczenie na mokro.

Reasumując, można zauważyć, że w odpowiednim czasie leczenie kataru nie zaszkodzi zdrowiu dziecka. Ale rodzice muszą być czujni i muszą pokazać swoje dziecko lekarzowi. On dokona prawidłowej diagnozy i zaleci odpowiednie leczenie.

Kiedy masz mukowiscydozę, możesz rozmawiać o tym z innymi dziećmi, które żyją tak jak ty. To normalne, ale nigdy nie zapominaj, że każda osoba jest wyjątkowa, a choroba jest inna dla każdego! Mogą być bardzo niebezpieczne dla osób z mukowiscydozą, ale nie dla osób, które nie mają mukowiscydozy. Jeśli masz mukowiscydozę i chcesz porozmawiać z innym dzieckiem śluzu, możesz to zrobić na przykład telefonicznie lub przez Internet. Oczywiście zawsze wcześniej komunikuj się z rodzicami.

Szpital lub Stowarzyszenie Mucco mogą pomóc w nawiązaniu kontaktu z innymi dziećmi w twoim wieku. Niektóre matki spędzają dużo czasu sprawdzając warstwy swoich potomków! Często są zmartwieni, ponieważ krzesło ich dziecka nie ma odpowiedniego koloru lub tekstury, lub dlatego, że ich dziecko zbyt często suszy pieluchę lub odwrotnie, nie wystarcza.

Ślady u niemowląt pojawiają się z różnych powodów i nie zawsze wskazują, że dziecko jest chore. Jednak wyciek z nosa zakłóca zdrowie okruchów: trudno jest dziecku ssać pierś, przerywa reżim snu i czuwania, i są kaprysy. Dlatego wszyscy rodzice chcą jak najszybciej uratować swoje dziecko przed tak nieprzyjemnym stanem.

Jak często moje dziecko powinno pękać?

Ale w tej dziedzinie nie zapominaj, że od tego zależy, co jest normalne dla twojego dziecka. Jak go karmisz: czy masz dietę dla dziecka? . Niemowlęta, które karmią piersią i nie spożywają pokarmów stałych, mogą zmiękczyć pieluchy cztery razy dziennie lub nawet częściej niż raz na trzy dni!

Często dzieci karmione butelkami muszą codziennie wykonywać ruchy jelit, aby były wygodne i nie zaparły. Wiele dzieci kurczy się i płacze trochę, gdy wykonują wypróżnienia, ale nie oznacza to, że istnieje problem. Dopóki stołek Twojego dziecka jest miękki i łatwy do usunięcia, nie musisz się martwić.

Trudności w rozpoznaniu postaci nieżytu nosa polegają na tym, że dziecko nie może powiedzieć, co go niepokoi. Ponadto dzieci nie są jeszcze w stanie oczyścić nosa z własnych wydzielin. Z tego powodu nieżyt nosa jest dla nich trudniejszy niż dorosłych. Jak leczyć smarkacza? Jakie leki są dozwolone?

Rodzaje smarków u niemowląt

Snot kochanie może wystąpić z różnych powodów, w zależności od tego istnieje kilka rodzajów nieżytu nosa:

Jak powinien wyglądać mój fotelik dziecięcy?

Pierwszym krzesłem, które twoje dziecko produkuje kilka dni po urodzeniu, jest smółka. Składają się z śluzu, płynu owodniowego i wszystkiego, co twoje dziecko wchodzi do żołądka. Jego wygląd nie najprzyjemniejsze, ale jego obecność jest oznaką funkcji jelitowej twojego dziecka. Że są wyraźniejsze i przechodzą z zielonkawo-brązowego do żółtej musztardy i że ich zapach jest mniej nieprzyjemny, że ich tekstura jest powolna, a czasem ziarnista lub skoagulowana. Inne dzieci robią siodło kilka razy w tygodniu, a nawet tylko raz.

 • Fizjologiczne . Do wieku dwóch miesięcy niemowlęta nie ustaliły jeszcze w pełni funkcjonowania gruczołów śluzowych, dlatego można uwolnić płynny przezroczysty smark, który jest wariantem normy.
 • Zakaźny nieżyt nosa . Po kontakcie z wirusem i jego przeniknięciu do organizmu dochodzi do infekcji, dlatego w nosie rozwija się reakcja zapalna: obrzęk błony śluzowej, jej zaczerwienienie i oddzielenie lepkiego śluzu.
 • . Obraz kliniczny przypomina katar z nadwrażliwością ciała, ale przyczyną są zaburzenia naczyniowe, które mogą powodować jedno lub dwa nozdrza.
 • . Opracowany w odpowiedzi na kontakt z alergenem. Oprócz objawów nieżytu nosa mogą wystąpić zaczerwienienie i obrzęk twarzy, a także błony śluzowe oczu, warg lub ust.
 • Katar przed ząbkowaniem . Jest trudny do zdiagnozowania i nie należy go mylić z innymi rodzajami nieżytu nosa. Zwykle wydzielina z nosa nie trwa dłużej niż 3-4 dni i jest wodnistym, czystym płynem podobnym do śluzu.

U niemowląt czasami grube, co sprawia, że ​​rodzice się martwią. W przypadku tego objawu konieczne jest niezwłoczne przyjście do pediatry lub pediatry laryngologa.

Jakie są odchody dziecka karmiącego butelkę?

Ryzyko Twojego dziecka może się zmienić, jeśli. Wynika to z faktu, że mleko w proszku nie ma takich samych składników jak mleko matki, bladożółty lub brązowy żółty, prawie tak pachnące jak krzesło dla dorosłych.

Jak będzie wyglądał stołek mojego dziecka, kiedy zacznie jeść pokarm stały

 • Twoje dziecko jest chore, karmienie maleje.
 • Grubsza konsystencja niż krzesło niemowlęcia.

Z pewnością zauważysz, że pokarmy bogate w błonnik, takie jak winogrona lub gotowana biała fasola, nie są trawione przez twoje dziecko, ale robią tak, jak są bezpośrednio w pielusze.

Co znaczy kolor?

Jeśli u niemowlęcia występuje wydzielina z nosa, należy zwrócić uwagę na jego odcień, który może wiele powiedzieć o przyczynach nieżytu nosa i stadium choroby.

Przezroczyste smugi u niemowląt są najbardziej niewinne.

Istnieje kilka przesłanek ich wystąpienia:

 • Okres poporodowy, kiedy niemowlę przystosowuje się do nowego środowiska. Mechanizmy regulacji tworzenia się śluzu są niekompletne, co powoduje tworzenie wodnistego śluzu.
 • Ząbkowanie.
 • Pierwszy etap rozwoju zakaźnego nieżytu nosa.
 • Kontakt z alergenem u dzieci podatnych na reakcje alergiczne.

Algorytm działania jest następujący:

Jak wyglądają „nienormalne” stolce?

To powinno się zmienić, gdy twoje dziecko dorośnie. Wtedy będzie mógł lepiej strawić włókno. Ponieważ dieta Twojego dziecka staje się bardziej zróżnicowana, jej krzesła stają się grubsze, ciemniejsze i bardziej pachnące. Jej stolce są bardzo płynne bez ziarna, jej stolce są częściej lub bardziej obfite niż zwykle, jej stolce są wyciskane lub kiełkują w niekontrolowany sposób. Dzieci karmione butelką są bardziej podatne na infekcje, dlatego ważne jest, aby dokładnie umyć sprzęt i zawsze myć ręce przed przygotowaniem butelki.

O normalnym nieżycie nosa

Jeśli Twoje dziecko ma biegunkę, może to być spowodowane. Zakażenia, takie jak zapalenie żołądka i jelit, nadmierne spożycie owoców lub soków owocowych, reakcja na lek, nietolerancja lub alergie pokarmowe. U starszych dzieci biegunka może być również oznaką ciężkich zaparć. Dzieje się tak, gdy luźne stolce przepływają, podczas gdy twardy stolec pozostaje zablokowany.

 1. Połóż dziecko na przewijaku, kładąc je na boku.
 2. Zdezynfekuj końcówkę aspiratora.
 3. Włóż miękką końcówkę silikonową do dolnego nosa dziecka i umieść drugi koniec rurki w ustach.
 4. Ostrożnie wdychaj powietrze przez rurkę, smarkuj od nosa dziecka przez specjalne urządzenie do pojemnika w celu wyładowania.
 5. Powtórz procedurę dla drugiego nozdrza i przepłucz maszynę.

Jeśli lekarz przepisze, a następnie po uwolnieniu jamy nosowej ze śluzu, ocieknij je.

Biegunka powinna ustąpić bez leczenia po 24 godzinach. Jeśli tak nie jest, skonsultuj się z lekarzem lub pediatrą, ponieważ Twoje dziecko może się odwodnić. Jeśli Twoje dziecko miało co najmniej sześć epizodów biegunki w ciągu ostatnich 24 godzin, skontaktuj się z lekarzem.

Często dzieci stają się czerwone i silne, kiedy robią swoje siodła. I odwrotnie, możesz podejrzewać przypadek zaparcia, kiedy. Może to być spowodowane małymi łzami skóry, zwanymi szczelinami odbytu, które występują, gdy stolce Twojego dziecka są zbyt ciężkie i zbyt duże. Nadmiar mleka w proszku w butelce może również powodować zaparcia. Przygotowując butelkę, postępuj zgodnie z instrukcjami producenta. Najpierw dodaj zalecaną ilość wody przed dodaniem mleka w proszku.

Przygotowania

W leczeniu nieżytu nosa u niemowląt stosuje się kilka rodzajów kropli do nosa:

 • Przygotowania na podstawie woda morska . Najlepszy sposób na pozbycie się smarków u niemowląt do 1 miesiąca. Jako część sterylnej słonej wody z morza. Takie rozwiązania pozwalają spłukać nos ze śluzu, a także zwilżyć wysuszoną błonę śluzową. Najbardziej znani przedstawiciele - Morenazal, Quicks.
 • Krople zwężające naczynia krwionośne . Leki na bazie oksymetazoliny w minimalnym stężeniu (0,01%) mogą być stosowane u dzieci od urodzenia, ale pod ścisłą kontrolą medyczną w trakcie leczenia i dawkowania. Krople z ksylometazoliną nie mogą być stosowane do zwalczania smarków u niemowląt do 2 miesięcy, nawet przy minimalnym rozcieńczeniu, ponieważ mogą mieć negatywny wpływ.

Niedopuszczalne jest przepisywanie leków w celu wyeliminowania przeziębienia u niemowląt - każdy lek w pierwszym roku życia powinien być stosowany tylko zgodnie z zaleceniami medycznymi.

Możliwe jest również zaparcie. Zmiana w przyjmowaniu płynów, zmiana odżywiania, przyjmowanie niektórych leków. Zabierz dziecko tak szybko, jak to możliwe, do lekarza lub pediatry, jeśli ma zaparcia, a zwłaszcza jeśli znajdziesz ślady krwi w stolcu.

Prawdopodobnie zaleci się zwiększenie spożycia płynów u dziecka, ale także błonnika, jeśli już spożywa pokarm stały. Cięcie lub sos morelowy może być łatwym sposobem osiągnięcia tego celu. Zalecane jest również zużycie wody bogatej w magnez.

Zielone stolce mogą być znak, Twoe Twoje dziecko za dużo laktozy. Może się zdarzyć, jeśli często karmisz swoje dziecko, ale nie masz wystarczającej ilości mleka. To mleko jest naprawdę bogatsze i pomaga zaspokoić Twoje dziecko. Upewnij się, że Twoje dziecko ssie każdą pierś do końca, zanim przejdzie do następnego.


Upewnij się, że Twoje dziecko ssie każdą pierś do końca, zanim przejdzie do następnego

Co jest niebezpiecznym smrodem u niemowlęcia

Jeśli smród u niemowląt płynie i nie mija długo - jest to sygnał alarmowy. Dlatego przy pierwszych oznakach nieżytu nosa konieczne jest leczenie. Podczas badania pediatra określi przyczynę, przepisze leki i powie, jak najlepiej ssać smarkę u niemowląt.

Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż 24 godziny, skonsultuj się z lekarzem lub pediatrą. Mogą zostać uruchomione zielone stołki. Marka mleka w proszku, której używasz do przygotowywania butelek dla niemowląt. Efekty uboczne z powodu leków, nawyków żywieniowych, charakterystycznych dla twojego dziecka, wirus jelitowy . Niektóre proszki mleczne nadają stołkowi ciemnozielony wygląd. . Może to być oznaką żółtaczki, objawu, który często dotyka noworodki i znika dwa tygodnie po urodzeniu.

Skonsultuj się z lekarzem lub pediatrą, jeśli objawy utrzymują się. Możesz zauważyć ślady krwi w stolcu dziecka, jeśli jest zaparcie. Ciężka depresja może powodować małe łzy w skórze wokół odbytu, co powoduje krwawienie po wyleczeniu dziecka.

W przypadku braku terminowego leczenia mogą wystąpić poważne powikłania zagrażające zdrowiu dziecka:

 • zapalenie drzewa oskrzelowego;
 • zapalenie zatoki sitowej (zapalenie sitowe);
 • zapalenie spojówek o etiologii bakteryjnej;
 • zapalenie pęcherza moczowego.

Powszechne przekonanie, że smark może przejść bez leczenia, nie jest dla dzieci. Na początku dzieciństwo nieżyt nosa może poważnie zaszkodzić rosnącemu ciału. Z właściwe podejście w leczeniu nieżytu nosa u dzieci odzyskuje się w ciągu 7-10 dni.

Jeśli zauważysz ślady krwi w stolcu dziecka, skontaktuj się z lekarzem lub pediatrą. Sztuczka naszego pediatry: Kiedy naprawdę wątpisz w stolec twojego dziecka, przynieś ostatnią warstwę krzesła swojego dziecka pediatrze. Zawiń go w różne plastikowe torby.

Wypełnienie nosa lub słynny „katar”, często występujący u dzieci. Jest to spowodowane nadmierną produkcją śluzu. Chociaż może zgłosić przeziębienie, infekcję zatok lub reakcja alergiczna Zazwyczaj nie stanowi to poważnego zagrożenia dla zdrowia. Najczęstszą przyczyną wydzieliny z nosa jest tak powszechne „przeziębienie”, które trwa około dwóch tygodni i dotyka większość dzieci co najmniej dwa lub trzy razy w roku. Kiedy zimny wirus atakuje górną część drogi oddechowe niemowlę, tkanka wyściełająca kanały nosowe, zaczyna swobodnie uwalniać gruby lepki płyn zwany „śluzem”, aby odeprzeć cząsteczki wirusa z nosa, co często powoduje bardzo nieprzyjemne wydzielanie z nosa, co ułatwia miękkie dmuchanie w tkanki.

Przydatne wideo na temat leczenia nieżytu nosa u dzieci

Jak często moje dziecko powinno pękać?
Jakie są odchody dziecka karmiącego butelkę?
Jak wyglądają „nienormalne” stolce?
Jak zimno wpływa na stan dziecka?
Jak leczyć smarkę u noworodków?
Jak często moje dziecko powinno pękać?
Jak go karmisz: czy masz dietę dla dziecka?
Jak leczyć smarkacza?
Jakie leki są dozwolone?
Jakie są odchody dziecka karmiącego butelkę?

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась