Статьи

Jak prawidłowo zachowywać się podczas porodu i porodu. Poród bez przerw.

 1. Czekam na cud: pod koniec 9 miesiąca lub jak zrozumieć, że narodziny się zaczęły Długie 9 miesięcy...
 2. Ostatnie przygotowania
 3. Właściwe zachowanie podczas porodu i podczas porodu
 4. 1. Spokój
 5. 2. Odpocznij
 6. 3. Oddychanie
 7. 4. Zachowaj optymizm
 8. 5. Nie powstrzymuj jęków i krzyków.
 9. 6. Przenieś
 10. Zaczęło się!
 11. Jak zrozumieć, że poród się rozpoczął, a dalsze opóźnianie podróży do szpitala nie ma sensu?

Czekam na cud: pod koniec 9 miesiąca lub jak zrozumieć, że narodziny się zaczęły

Długie 9 miesięcy oczekiwania wreszcie się skończyło, trochę więcej i ogromny nowy świat spotka się z twoim dzieckiem, ale na razie przyszła matka ma mało czasu na odpoczynek, nabycie siły i ukończenie całej pracy.

Treść artykułu

1. Ostatnie przygotowania
2. Właściwe zachowanie podczas porodu i podczas porodu
1.1. Spokój
1.2. Rekreacja
1.3. Oddychanie
1.4. Zachowaj optymizm
1.5. Nie powstrzymuj jęków i krzyków
1.6. Przenieś
3. Rozpoczęty!
4. Jak zrozumieć, że poród się rozpoczął i dalsze opóźnianie podróży do szpitala nie ma sensu?
1

Bardzo często przyszłe matki pod koniec 9 miesiąca ciąży skarżą się na nagromadzone zmęczenie i marzą, że narodziny zaczęły się tak szybko, jak to możliwe. Naprawdę.


Ogromny żołądek, różnego rodzaju nieprzyjemne objawy, takie jak obrzęki, zgaga, zaburzenia snu, dają przyszłej matce wiele niedogodności i zakłócają odpoczynek i normalnie odpoczywają.

Tymczasem przyszła mama jest odwiedzana przez wszelkiego rodzaju obawy takie pytania, jak zachowywać się właściwie podczas porodu i porodu przed nadchodzącym ważnym wydarzeniem: oczekiwanie nieuniknionych bolesnych doznań często przeraża kobiety, zwłaszcza te, które rodzą po raz pierwszy lub już doświadczyły trudnych poprzednich urodzeń. Nie powinieneś wpadać w panikę: żadna kobieta nigdy nie pozostała w ciąży na zawsze, a ponadto zależy to od twojego nastawienia do porodu, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak zachowywać się prawidłowo podczas porodu.

Ostatnie przygotowania

Aby długo oczekiwana godzina X nie zaskoczyła cię i nie pocieszyła, aw pierwszych dniach po pojawieniu się okruchów, mógłbyś być całkowicie zanurzony w troskach o nią, nie rozpraszając się w tym momencie wszelkimi nieważnymi rzeczami, lepiej wcześniej przygotuj się na początek porodu .


Spróbuj ukończyć wszystkie ważne niedokończone sprawy przed ostatnimi tygodniami ciąży. Więc oh posag dla dziecka i rzeczy, które mogą być potrzebne w szpitalu położniczym i po wypisaniu ze szpitala, zaleca się myśleć już od 36 tygodnia: zbierz „dyżurną” torbę ze wszystkim, czego potrzebujesz - ubrania, produkty higieniczne i dokumenty.

Być może dla każdej kobiety ważne jest, aby czuć się bezpiecznie podczas porodu, a także aby mieć pełne zaufanie do personelu medycznego, więc szpitala położniczego i lekarza, od którego zamierzasz rodzić, lepiej wybrać z wyprzedzeniem. Jeśli jest okazja, aby spotkać się z lekarzem w przeddzień tego ważnego momentu swojego życia, porozmawiaj, zadaj mu pytania, na których ci zależy - pamiętaj, aby to zrobić - taka rozmowa w sposób zauważalny doda pewności siebie i pomoże w dostrojeniu się we właściwy sposób.

Postaraj się zakończyć pilne i ważne prace domowe - to oczywiście nie oznacza, że ​​w ostatnich tygodniach ciąży musisz świecić całym mieszkaniem, aby świecić lub wygładzić całą garderobę pieluch. Takie atuty pracy przyniosą tylko przepracowanie, ale aby przygotować niezbędne minimum na pierwsze dni, aby zebrać zestaw do wyładowania i zadbać o nadzór nad starszymi dziećmi, jeśli istnieją, jest to konieczne.

W ostatnich dniach przed pojawieniem się dziecka staraj się obserwować pewną dietę - lekka i zdrowa żywność, która nie przeciąża żołądka, będzie bardzo przydatna w przypadku nagłego początku aktywności zawodowej. Jedz często, ale stopniowo - pomoże złagodzić zgagę i zgromadzi energię, której tak szybko będziesz potrzebować.

Właściwe zachowanie podczas porodu i podczas porodu

To, jak będziesz się zachowywał podczas porodu, będzie zależało od tego, jak łatwo i szybko będziesz mógł produkować swoje dziecko na świecie.

Jeśli nie przeczytałeś niczego lub nie dowiedziałeś się o nadchodzącym procesie, nadszedł czas, aby zapamiętać i wykorzystać całą swoją wiedzę w praktyce. Nie bez powodu konsultacje kobiet bardzo często zalecają przyszłym matkom uczestnictwo w kursie dotyczącym ciąży i porodu. Zajęcia dotyczące tego, jak zachowywać się podczas porodu: jak prawidłowo oddychać, relaksować się, jakie próby i inne ważne aspekty pomogą kobiecie w tym trudnym i odpowiedzialnym procesie.

1. Spokój

Bardzo ważne jest, aby nie stracić spokoju i słuchać rad lekarza: panika i histeria nie pomogły nikomu urodzić zdrowego dziecka - po prostu marnujesz siłę i zabijasz oddech.


Bardzo ważne jest, aby nie stracić spokoju i słuchać rad lekarza: panika i histeria nie pomogły nikomu urodzić zdrowego dziecka - po prostu marnujesz siłę i zabijasz oddech

2. Odpocznij

Pamiętaj, aby odpocząć między skurczami - w pierwszym etapie porodu, kiedy macica dopiero zaczyna się kurczyć, ból nie jest zbyt silny, a przyszła mama może je łatwo przeżyć. Na etapie nasilających się i narastających skurczów matka - natura wymyśliła przerwę między nimi, aby kobieta mogła wziąć oddech. Bardzo często kobiety pracujące przypominają sobie, że udało im się nawet zasnąć w krótkim okresie między kolejną walką.

3. Oddychanie

Bardzo ważne jest opanowanie prawidłowego technika oddychania - - Pomoże przyspieszyć i ułatwić proces przepuszczania dziecka przez kanał rodny. A także zmniejszyć ból podczas porodu.

4. Zachowaj optymizm

Pozytywne nastawienie i zdolność do utraty samokontroli to ważne elementy sukcesu. Humor i żarty przyczyniają się do uwolnienia hormonu przyjemności, który jest silnym naturalnym środkiem znieczulającym - nie bez powodu personel medyczny w sali porodowej próbuje żartować z kobietami, które są gotowe stać się matkami z minuty na minutę.

5. Nie powstrzymuj jęków i krzyków.

„Prawidłowe” niskie długie jęki, jak te, które odrywają się od ust sportowca w okresie największego napięcia, pomagają się odprężyć i złagodzić ból. Vskriki - ostry, nagły, niekontrolowany - przeciwnie, zakłóca pracę, powodując napięcie mięśni i skurcze.

6. Przenieś

Jeśli pozwala na to twój stan, nie musisz być przywiązany do kroplówki lub stale monitorować stan płodu, upewnij się, że korzystasz z tej sytuacji, aby złagodzić swój stan. Bolesne skurcze w ruchu, przyjmujące dla ciebie wygodną pozycję, są znacznie łatwiejsze do przeżycia niż leżenie. Ponadto pozycja wyprostowana pomaga przyspieszyć proces porodu i ułatwia przejście dziecka przez kanał rodny.Są pewne pozycje, w których matka i dziecko czują się dużo łatwiej i wygodniej podczas porodu. Na przykład, siedząc na kolanach podczas bardzo silnych ataków, możesz sobie pomóc, ułatwiając odczucia bólu i stopniowe gładkie przysiady zwiększą nacisk na szyjkę macicy i odpowiednio przyspieszą aktywność zawodową.

Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie można utrzymać swobody ruchów, optymalne będzie położenie leżące po lewej stronie: ta postawa jest optymalna do rozluźnienia i powoduje minimalny nacisk na ściany macicy i dziecka.

Zaczęło się!

Czułeś więc, że ostateczna ciąża jest już bliska: prekursorzy pracy wydają się bardziej intensywne i być może istnieją już wyraźne oznaki pracy w toku, takie jak pojawienie się regularnych skurczów lub wypływu płynu owodniowego.

Oczywiście pojawienie się pierwszych oznak początku porodu nie zawsze jest natychmiastowym powodem, by spieszyć się do szpitala. Poród jest długim procesem składającym się z kilku okresów, a na początkowym etapie wiele kobiet pracujących jest bardziej komfortowo będąc w domu.


Poród jest długim procesem składającym się z kilku okresów, a na początkowym etapie wiele kobiet pracujących jest bardziej komfortowo będąc w domu

Jak zrozumieć, że poród się rozpoczął, a dalsze opóźnianie podróży do szpitala nie ma sensu?

Porozmawiaj ze swoim lekarzem, kiedy warto wykonać połączenie testowe i udaj się w podróż z wyprzedzeniem - czas ten zależy od intensywności i częstotliwości skurczów porodowych. Zwróć uwagę na czas skurczów i przerwę między nimi - w tym przypadku zaleca się wykonanie stołu. Gdy tylko bóle porodowe osiągną wartość kontrolną ustaloną z lekarzem, czas spakować torby.

Być może wydaje ci się, że jesteś pewien, że proces się nie udaje - w tym przypadku lepiej zaufać swoim uczuciom i jeszcze raz skonsultować się ze specjalistą, przynajmniej przez telefon. Jeśli zauważysz oznaki oczywistej patologii, takie jak krwawienie z pochwy lub woda ma zielonkawy odcień lub nieprzyjemny zapach, natychmiast wezwij karetkę lub udaj się do szpitala.

Jak zachowywać się podczas porodu i wideo z pracy

Jak zrozumieć, że poród się rozpoczął, a dalsze opóźnianie podróży do szpitala nie ma sensu?
4. Jak zrozumieć, że poród się rozpoczął i dalsze opóźnianie podróży do szpitala nie ma sensu?
Jak zrozumieć, że poród się rozpoczął, a dalsze opóźnianie podróży do szpitala nie ma sensu?

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась