Статьи

Dlaczego woda jest twarda i jak wpływa na ludzi i sprzęt

  1. Jakie stężenia soli uważa się za dopuszczalne.
  2. Jakie choroby wywołują twardą wodę
  3. Jak twarda woda wpływa na instalację wodociągową
  4. Sprzęt do normalizacji wody

Stałe spożywanie żywności i używanie twardej wody na potrzeby domowe jest niepożądane. Po pierwsze, ma specyficzny gorzki smak, a podczas gotowania znacznie zmniejsza smak potraw i napojów. Po drugie, produkty do prania i prania nie działają dobrze, skóra zaczyna się napinać i pojawia się łuszczenie, a po praniu pozostaje niewidzialna powłoka.

Twardość czasowa lub węglanowa wody może być usunięta przez gotowanie, a stała tylko przy użyciu specjalnie dobranego systemu uzdatniania wody ze zmiękczaniem. Twardość nie węglanowa (stała) powstaje z soli magnezowych i wapniowych mocnych kwasów. Całkowita twardość jest określona przez całkowite stężenie czasu i stałe. Idealnie, woda powinna być ulepszona nie tylko do picia i gotowania, ale także do mycia i kąpieli.

Jakie stężenia soli uważa się za dopuszczalne.

Wysokiej jakości woda pitna zawiera około 40 różnych pierwiastków i związków, dzięki czemu nie tylko gasi pragnienie, ale również uzupełnia zapasy ciała składnikami odżywczymi, a następnie nazywa się go fizjologicznie pełnym. Nie można stale pić wody z przekroczoną normą soli twardości lub jej całkowitą odwrotnością - destylowaną.

Krajowe standardy dla wody pitnej określają zawartość progową soli magnezu na 50 mg / litr, a wapnia - nie regulują. Butelkowana woda pitna - do 130 mg / l wapnia i do 65 mg / l magnezu. W prostej wodzie pitnej jest ich mniej, a stężenie w odmianach mineralnych zależy od specyfiki miejsca wydobycia.

W niektórych regionach dozwolona jest konsumpcja wody pitnej o zwiększonej twardości, jeśli jest ona związana z warunkami lokalnymi.

Wartość magnezu w organizmie jest świetna. Element aktywuje enzymy metabolizmu węglowodanów, bierze udział w tworzeniu białek, normalizuje reakcję komórek nerwowych i rozluźnia mięsień sercowy. Jeśli organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości magnezu, występują problemy z ciśnieniem, drgawkami, chorobami dermatologicznymi. Dzienna dawka - 0,5-0,7 g

Nawet małe dzieci wiedzą o zaletach wapnia. Tworzy tkankę kostną, kontroluje rytm serca, rozluźnia mięśnie, wykonuje działanie przeciwhistaminowe. Jego niedobór jest wykrywany w łamliwych paznokciach i włosach, załamaniach nerwowych, obniżonej odporności i zaburzeniach reprodukcyjnych. Dzienna dawka - 0,6-1 g.

Wniosek jest prosty - można pić umiarkowanie twardą wodę. Najlepszą opcją jest woda butelkowana z szybkością 3,5 mg / l.

Jakie choroby wywołują twardą wodę

Liczne badania renomowanych organizacji, w tym Światowej Organizacji Zdrowia, wykazały, że regularne spożywanie twardej wody powoduje zaburzenia układu sercowo-naczyniowego. Okazuje się, że im twardsza jest woda, tym większe ryzyko udaru, przewlekłej arytmii lub choroby wieńcowej serca.

Ciężar jest pobierany przez narządy układu pokarmowego. Twardość soli, wchodzących do organizmu, tworzy trwałe związki z białkami zwierzęcymi, które pokrywają ściany żołądka i przełyku. Z tego powodu zaburzenia perystaltyki i normalnego funkcjonowania enzymów. Proces trawienia jest wadliwy, szkodliwe substancje gromadzą się w organizmie. Dysbakterioza jest jedną z konsekwencji stałej konsumpcji twardej wody.

Zwiększona mineralizacja wody pitnej jest podstawowym czynnikiem tworzenia kamieni nerkowych. Statystyki pokazują, że jest więcej pacjentów z kamicą moczową w tych obszarach, w których odnotowuje się zwiększoną twardość wody pitnej.

W przypadku stawów nadmiar soli jest również niezdrowy. Związki organiczne niektórych gatunków wypierają płyn maziowy ze stawów, co zapewnia im mobilność. Stawy pokryte są kryształami osadu i zamiast zwykłego lekkiego uderzenia reagują bolesnymi odczuciami. Z biegiem czasu wzrasta ryzyko rozwoju przewlekłych chorób zapalnych - zapalenia stawów i zapalenia wielostawowego.

Negatywny wpływ twardej wody jest najlepiej obrazowany przez skórę, włosy i paznokcie. Pierwszym znakiem jest specyficzne skrzypienie czysto umytej skóry lub włosów. Przy każdym praniu w twardej wodzie żele pod prysznic tworzą „żużel mydlany”, który zmywa naturalne tłuszczowe powłoki ochronne i zatyka pory. Wyniki są widoczne gołym okiem - pojawia się suchość, podrażnienie, wysypka. Od mycia w miękkiej wodzie wrażenia są zupełnie przeciwne - skóra pozostaje miękka i gładka. Zmiękczacz domowy sprawi, że słoiki z kosmetykami nawilżającymi nie będą potrzebne.

Jak twarda woda wpływa na instalację wodociągową

Zwiększona twardość jest szkodliwa nie tylko dla ludzi, ale także dla instalacji wodno-kanalizacyjnej i urządzeń gospodarstwa domowego, które zużywają wodę. Stopniowo ściany rur systemu grzewczego są pokryte kwitnieniem, co utrudnia ogrzewanie i prowadzi do nadmiernego zużycia energii na ogrzewanie pomieszczeń. Nowoczesne rury są bardziej chronione przed osadami. Zdjęcia starych rur w sekcji nie wymagają komentarzy, dlatego wymagania dotyczące wody dla kotłowni są bardzo rygorystyczne - nie więcej niż 0,1 meq / l.

Elementy grzewcze kotłów, zmywarek i pralek są najbardziej narażone na powstawanie kamienia kotłowego. Zwykły czajnik można czyścić kwasem cytrynowym lub po prostu kupić nowy. Naprawa dziesięciu będzie kosztowała okrągłą sumę. Podczas prania twardą wodą, tkaniny cierpią, włókna zużywają się szybciej. Białe rzeczy zmieniają kolor na szary, a kolorowe płótno przyćmiewa.

Jednym z najlepszych sposobów ochrony sprzętu przed powstawaniem wapna na ścianach jest stosowanie filtrów jonowymiennych. Działa szczególnie z solami wapnia i magnezu. Dzięki temu woda może być całkowicie odsolona. Jedyny minus - działa tylko z dwiema solami

Sprzęt do normalizacji wody

Twarda woda to niekompletny termin, którego nie można obsłużyć przy wyborze systemy uzdatniania wody . Aby uzyskać wysokiej jakości zmiękczanie, należy przekazać próbki do laboratorium i dopiero po otrzymaniu wyniku wybrać żądany filtr.

Aby rozwiązać problem twardej wody, stosuje się trzy metody:

  • Zmniejszenie sztywności reakcji z inną substancją;
  • Zmiany w krystalicznej postaci soli;
  • Przejście przez filtry membranowe.

Zasada działania urządzeń jonowymiennych opiera się na właściwości niektórych materiałów zastępujących wapń i magnez bezpiecznymi pierwiastkami. Jako substancję czynną stosuje się żywice wodorowe, które mogą zastąpić nawet jony metali ciężkich wodorem. Uzyskana woda ma słabą reakcję kwasową i jest korzystna dla organizmu. Aktywny komponent musi zostać wymieniony lub przywrócony.

Zmiękczacze wody bez odczynników działają na podstawie ultradźwięków i prądu elektrycznego i / lub pola magnetycznego. Są zainstalowane na rurociągu i zapominają, że woda była kiedyś twarda. Urządzenie przekształca kryształy z prostokątnego kształtu w igłę. Stała ekspozycja na ostre cząstki powoduje oderwanie starej skali i nie tworzy nowych osadów. Urządzenia wymagają instalacji w czystej części rury bez skali, w przeciwnym razie urządzenie nie będzie działać. Dużym plusem jest długotrwała praca bez spłukiwania, napełniania i wymiany wkładów.

Filtry membranowe są idealne do kompleksowego oczyszczania wody w warunkach domowych. Są niezawodne, kompaktowe i zapewniają wysokiej jakości filtrację wody nie tylko z soli twardości, ale także z mikroorganizmy i związki o niskiej masie cząsteczkowej . Wyróżniają się współczynnikiem kształtu, zasobami, szybkością filtracji i wielkością komórek transmisyjnych.

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась