Статьи

Analgin i paracetamol do dawki dla dziecka. Jak obniżyć temperaturę u dziecka metodami ludowymi? Obecność objawów ubocznych

 1. Dlaczego analgezy dla dzieci mogą być niebezpieczne?
 2. Jak i kiedy analginię pokazuje się dzieciom z powodu temperatury? Dawkowanie leku
 3. Jak obniżyć temperaturę u dziecka metodami ludowymi?
 4. Niebezpieczeństwo Analgin dla dzieci
 5. Dawka Analgin
 6. Zastosowanie mieszaniny litycznej
 7. Częste choroby dotykające dzieci w wieku poniżej pięciu lat
 8. Przyczyny i przenoszenie malarii
 9. Analogi Analgin

Analgin dla dzieci od temperatury, z reguły używam matek, które chcą szybko obniżyć wysokie stawki temperatura u jego dziecka. Jednak używanie narkotyków może być niebezpieczne dla dziecka. Analginia dla dzieci od temperatury wywołuje wiele kontrowersji i obaw , ponieważ nie wszystkie leki przeciwgorączkowe przynoszą korzyść dziecku, a wręcz przeciwnie, mogą być wyjątkowo szkodliwe. Dzisiaj powiemy ci, czy można obniżyć temperaturę za pomocą analgin, a także omówimy, jak z niej korzystać.

Obejmował on pogłębione wywiady z 13 sprzedawcami leków patentowych. Większość sprzedawców narkotyków nie była szkolona przez dostawców opieki zdrowotnej, a malarię uznano za jeden z głównych problemów zdrowotnych. Słaba wiedza i złe dawkowanie dotyczące epizodów malarii u dzieci. Chociaż kierunek poważnej malarii jest wspólny, są tacy, którzy nie zostaną skierowani. Opiekunom rzadko udziela się ustnych porad.

Zalecane dodatkowe badania oraz interwencje mające na celu poprawę praktyk w zakresie przepisywania i przekierowywania oraz przekazywanie ustnych zaleceń opiekunom. Zaleca również sposoby włączenia handlarzy narkotyków do systemu opieki zdrowotnej.

Dlaczego analgezy dla dzieci mogą być niebezpieczne?

Analginia substancji (tj. Metamizol sodu) może prowadzić do reakcji alergicznych (takich jak obrzęk Quinckego lub wysypka skórna ), rzadziej jego stosowanie wywołuje wstrząs anafilaktyczny , śmiertelna agranulocytoza i inne stany, które są niezwykle niebezpieczne dla zdrowia niemowląt, a nawet dorosłych. Jeśli analgin jest stosowany jednocześnie z innymi lekami, jego toksyczne właściwości tylko się zwiększają. Od manifestacji skutki uboczne od zażycia analgin stał się częstszy, w wielu krajach europejskich i amerykańskich jego stosowanie zostało zakazane, a wiele państw ograniczyło stosowanie tego leku. Od 1991 r. WHO nie zaleca stosowania Analgin jako leku przeciwgorączkowego.

Jak i kiedy analginię pokazuje się dzieciom z powodu temperatury? Dawkowanie leku


Analgin dla dzieci od temperatury, z reguły używam matek, które chcą szybko obniżyć  wysokie stawki  temperatura u jego dziecka

Jeśli dziecko ma wysoką temperaturę i nie może być obniżone przez Ibuprofen, Paracetamol i inne leki przeciwgorączkowe, musisz użyć analgin, ponieważ ma większą moc niż inne leki. Pamiętaj, że maksimum i najwięcej szybki efekt lek będzie podawany domięśniowo z powolnym zastrzykiem (najlepiej połączyć go z papaweryną lub difenhydraminą). W takiej sytuacji lekarze oferują rodzicom możliwość obniżenia temperatury dziecka poprzez zastrzyk z Analgin wraz z difenhydraminą. W rezultacie po piętnastu minutach stan okruchów gwałtownie się poprawia. Po takim zastrzyku dziecko z pewnością musi wypić 0,5 litra przegotowanej wody, w przeciwnym razie może wystąpić odwodnienie. Tak więc stosuje się następujące formy analgin:

 • płynny analgin dla dzieci w temperaturze (w ampułkach) ;
 • czopki do 200 miligramów (dla dzieci do roku - 100 mg; dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat - 200 mg; dla dzieci w wieku 3-7 lat - 200 - 400 mg; do 14 lat - do 600 mg). Przed wprowadzeniem świec należy podać dziecku lewatywę, po wprowadzeniu musi znajdować się na wznak;
 • lewatywa (pół tabletki dipyronu rozcieńcza się w 500 mililitrach ciepłej wody lub jedną ampułkę rozcieńcza się w 100 mililitrach wody).

Aby wykonać zastrzyk analginum dla dziecka, dawkę należy obliczyć biorąc pod uwagę jego wiek i masę ciała. Wskazane jest, aby lekarz wykonał zastrzyk, będzie mógł kontrolować ilość leku, a także wynik końcowy. Należy pamiętać, że analgin można stosować wyłącznie u dzieci jako środek przeciwgorączkowy sytuacja awaryjna raz. Częste przyjmowanie jest niebezpieczne i dlatego zabronione.

Jak obniżyć temperaturę u dziecka metodami ludowymi?

 1. Możesz wytrzeć ciało dziecka zimną wodą. Ponadto do tych celów można zastosować roztwór kwasu octowego lub wódki. Ciało chorego dziecka należy przetrzeć gąbką. To natychmiast obniży temperaturę o 0,5-1 stopnia.
 2. Na czoło dziecka możesz położyć serwetkę lub szmatkę zwilżoną zimną wodą. Trzymaj kompres na głowie przez długi czas, regularnie go zwilżając.

Opisane procedury nie powinny być wykonywane w wersji roboczej. Wskazane jest tymczasowe zamknięcie okna / balkonu, a następnie wytrzeć dziecko, poczekać, aż trochę wyschnie, a następnie przewietrzyć pokój, owinąć dziecko ciepłym kocem lub zabrać do innego pokoju. Ponadto konieczne jest zapewnienie dziecku normalnego transferu ciepła.

Analgin odnosi się do leki który ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Głównym składnikiem aktywnym jest metamizol sodu. Lek jest bardzo popularny i dlatego jest dostępny w kilku postaciach jednocześnie: proszek, czopki, tabletki i zastrzyk.

Malaria jest poważny problem zdrowie publiczne w Nigerii jest jedną z pięciu głównych przyczyn wizyt ambulatoryjnych i umieralności, szczególnie u dzieci poniżej piątego roku życia. Oprócz sprzedaży leków są również głównym źródłem informacji o chorobie i terapia lekowa . Sprzedawca leków patentowych może być zdefiniowany jako osoba bez formalnego przeszkolenia w aptece, która sprzedaje tradycyjne produkty farmaceutyczne w celach zarobkowych.

Apteki patentowe są własnością właścicieli patentów i patentów patentowych. Zazwyczaj leki patentowe powinny być sprzedawane w oryginalnych opakowaniach. Doniesiono, że leki te mogą być nieskuteczne, podrobione lub wygasły. Przepisy te wskazują, że rząd pozytywnie zareagował na ustawodawstwo zapobiegające chaotycznej dystrybucji i konsumpcji narkotyków w Nigerii. Dowody wskazują jednak, że przepisy dotyczące narkotyków są odpowiednie, co jest niespójne z ich wdrażaniem.

Kiedy dziecko długi czas temperatura jest utrzymywana, podczas gdy Paracetamol i Ibuprofen nie pomagają, rodzice zadają pytanie, czy analgin można podawać dzieciom?

Analgin jest przepisywany w przypadkach, gdy pacjent ma:

 • migreny
 • ból głowy, zębów;
 • gorączka;
 • kolka nerkowa.

Analgin jest przepisywany dziecku w temperaturach powyżej 38,5 stopnia. Jeśli wartości na termometrze są mniejsze, to przyjmowanie leków przeciwgorączkowych nie jest tego warte. Wyjątkiem mogą być przypadki, w których dzieci wrodzone nieprawidłowości , przewlekłe choroby i napady padaczkowe.

Jednak jednym z problemów związanych z kontrolą domu i samoleczeniem narkotyków od tych sprzedawców jest to, że w większości przypadków ani sprzedawca narkotyków, ani konsument nie są świadomi właściwe dawkowanie i czas trwania leczenia. Leki przeciwmalaryczne zajmują wysokie miejsce wśród leków sprzedawanych przez tych sprzedawców w Nigerii.

Jednak skuteczne leczenie malarii nie jest gwarantowane: na przykład stwierdzono, że tacy sprzedawcy uważają środki przeciwbólowe zawierające aspirynę za leki przeciwmalaryczne i stwierdzono, że dawkowanie w tych punktach leku jest odpowiednie. Ponadto ryzyko związane z leczeniem złej jakości może być wysokie, biorąc pod uwagę fakt, że szybko można przejść do nieskomplikowanej malarii ciężka choroba i śmierć, szczególnie wśród dzieci wczesny wiek którzy nie rozwinęli jeszcze odporności.

Niebezpieczeństwo Analgin dla dzieci

W ostatnio eksperci coraz częściej mówią o tym, że Analgin jest przeciwwskazany dla dzieci, ponieważ może zaszkodzić młodemu ciału. Warto również zauważyć, że główny składnik nie ma pożądanego działania przeciwzapalnego. Działanie tego komponentu ma na celu zatrzymanie zespół bólowy i obniżenie temperatury. Jednocześnie wynik nie jest długi i po trzydziestu minutach zaczyna działać. Ale efekt nie potrwa długo.

Podczas gdy sklepy z patentami są uznawane za główny asortyment produktów medycznych, niewiele powiedziano o tym, co faktycznie dzieje się w sklepach, szczególnie z punktu widzenia właściciela sklepu. Celem tego badania jest identyfikacja potencjalnych sprzedawców leków patentowych na malarię i ich metod rekomendacji w wiejskiej społeczności Nigerii. Wynik, który jest częścią większego badania mającego na celu identyfikację dostawców i opiekunów posiadających wiedzę na temat objawów, przyczyn, leczenia i metod rekomendacji, pomoże opracować odpowiednie interwencje, które pomogą poprawić zachowanie dawkowania sprzedawców leków patentowych.

Do tego wszystkiego Analgin ma wiele skutki uboczne szkodliwe dla zdrowia. Obejmuje to:

 • rozwój agranulocytozy;
 • przejaw szoku anafilaktycznego;
 • rozwój hipotermii;
 • występowanie stanów kolaptoidalnych.

Takie warunki mogą wystąpić tylko wtedy, gdy rodzice długo dać dzieciom na temperaturę to narzędzie .

Badanie zostało przeprowadzone w Ugvoyo-Nika, jednej z czterech autonomicznych społeczności w Nick, stan Enugu, Nigeria. Ma szkołę podstawową i średnią, ośrodek podstawowy opieka zdrowotna oraz kompleksowe centrum medyczne, z których oba znajdują się w tym samym miejscu, ale jednym z nich zarządza samorząd, a drugim rząd. Jest to głównie społeczność rolnicza. Malaria jest holoendemiczna wysoki poziom przenoszenie malarii przez cały rok a średnia zapadalność na malarię wynosi 20%.

W lokalnym stowarzyszeniu zarejestrowanych jest łącznie 13 sprzedawców leków patentowych. Co cztery dni duży rynek przyciąga wielu klientów ze stolicy i okolicznych wiosek. Dni targowe stanowią dobrą okazję do komunikacji z członkami społeczności. Z 13 sprzedawców leków patentowych dwóch znajduje się wokół rynku, a 11 w 10 wioskach. Inne źródła leczenia dla tej społeczności obejmują 34 tradycyjnych uzdrowicieli, szpital wiejski i centrum medyczne, a także kilka prywatnych i publicznych obiekty medyczne położony w stolicy.

Dawka Analgin


Chociaż dorośli wiedzą, że pukają wysoko  wskaźniki temperatury  jest to możliwe tylko przy wartościach 38,5-39 stopni, nadal starają się złagodzić stan dziecka
Chociaż dorośli wiedzą, że pukają wysoko wskaźniki temperatury jest to możliwe tylko przy wartościach 38,5-39 stopni, nadal starają się złagodzić stan dziecka. Rzeczywiście, małe dzieci są znacznie trudniejsze do tolerowania jakiejkolwiek choroby. Ale eksperci twierdzą, że w temperaturze 38 stopni maksymalna dawka interferony i przeciwciała. To jest kiedy wysoka temperatura wirusowe i infekcja bakteryjna zaczyna umierać.

Badanie było opisowym badaniem przekrojowym. Wywiad został przeprowadzony rano w dni nierynkowe przez dwie pielęgniarki spośród pielęgniarek z Centrum medyczne odwiedzić Departament Medycyny Społecznej, wcześniej przeszkolony w zakresie metod jakości. Każdy wywiad trwał od 60 do 75 minut. Wywiad został nagrany na magnetofonie i nagrany.

Transkrypcje zostały zorganizowane pod nagłówkami tematycznymi, a następnie przekształcone w streszczenie etnograficzne z ilustracyjnymi cytatami. Trajektorie ich odpowiedzi na pytania zostały przechwycone przez drzewo trajektorii, a następnie odnotowano różne zakresy opinii, spostrzeżeń i podanych praktyk.

Uważa się, że stosowanie Analgin w stanie gorączkowym nie jest konieczne. Ale i jeśli musisz skorzystać z tego środka, należy przestrzegać dokładnej dawki.

 1. w postaci świec sto miligramów, w wieku od sześciu do dwunastu miesięcy;
 2. w postaci świec dwustu miligramów w wieku od dwunastu miesięcy do trzech lat;
 3. w postaci świec do czterystu miligramów w wieku od trzech do siedmiu lat;
 4. w postaci świec do sześciuset miligramów od siódmego roku życia.

Jeśli dorośli chcą podać dziecku lek w postaci tabletek, to dla dziecka w wieku od dwóch do trzech lat dawka nie powinna przekraczać pięćdziesięciu miligramów.

Zwrócono się o etyczne oświadczenie i otrzymano je od Komisji Etyki Szpitala Uniwersytetu w Nigerii w Enugu. Cele i metody badania zostały wyjaśnione poszczególnym respondentom, a przed wywiadem uzyskano od uczestników badania ustną zgodę na nagrywanie taśm z wywiadem.

Składało się z ośmiu mężczyzn i pięciu kobiet praktykujących. Przedział wiekowy wahał się od 26 do 42 lat. Podczas gdy 10 z nich osiągnęło minimum wykształcenie podstawowe, trzy nie ukończyły edukacji formalnej. Oprócz jednej pielęgniarki, która uczęszczała do szkoły pielęgniarskiej, najwyższym osiągnięciem edukacyjnym sprzedawców było świadectwo ukończenia szkoły średniej i tylko dwie osiągnęły ten poziom. Wszystkie są własnością stowarzyszenia dystrybutorów narkotyków, co daje im możliwość bratania się i pomaga chronić członków przed nadmiernym nękaniem przez agentów rządowych i członków społeczności, a także utrzymanie dyscypliny w stowarzyszeniu.

Warto pamiętać, że Analgin nie powinien brać udziału w kursach. Wystarczy jeden odbiór.


Wystarczy jeden odbiór

Zastosowanie mieszaniny litycznej

Jeśli Paracetamol i Ibuprofen nie radzą sobie z gorączką, lekarze używają mieszaniny litycznej. Składa się z trzech elementów:

Jednak stowarzyszenie nie zapewnia żadnych dodatkowych materiałów szkoleniowych ani zaleceń dotyczących przepisów dla członków. Nikt nie odbył oficjalnego szkolenia medycznego poza pielęgniarką, która jest również zarejestrowanym członkiem Rady Nigerii pielęgniarstwo i położnictwo. Mężczyzna sprzedawca narkotyków wskazał, że nie musisz chodzić do liceum lub na uniwersytet, aby wiedzieć, jak sprzedawać te leki. Wszystko, co musisz zrobić, to trenować z doświadczonym właścicielem patentu przez około trzy lata jako student.

 • płynny analgin. Jest stosowany jako środek przeciwgorączkowy;
 • difenhydramina lub suprastyna. Używany jako lek przeciwhistaminowy;
 • papaweryna. Ma działanie przeciwskurczowe.

Akcja mieszanina lityczna zamanifestuje się za piętnaście minut.
Jeśli nie można podać zastrzyków lub osoba dorosła nie może czekać na przybycie karetki, możesz sam przygotować mieszaninę. Aby to zrobić, użyj:

Częste choroby dotykające dzieci w wieku poniżej pięciu lat

Dwunastu handlarzy narkotyków uważa, że ​​ze wszystkich chorób malaria jest najczęściej kojarzona z gorączką i wszyscy potwierdzają, że malaria jest najważniejszą z chorób, a druga częściej.

Przyczyny i przenoszenie malarii

Jeśli chodzi o przyczyny malarii, niektóre odpowiedzi przeważały w reakcjach na handlarzy narkotyków. Tak więc, chociaż dziesięć z nich uważało, że komary są główną przyczyną malarii, sześć i cztery wierzyły, że było to spowodowane odpowiednio słońcem i piciem brudnej wody.

 • jedna czwarta Analgin;
 • połowa paracetamolu;
 • jedna trzecia Suprastin.

Jeśli dziecko ma zimny trzask, marmur i blada skóra , więc zamiast Suprastin warto dodać No-shpa lub Drotaverin.
Przed wejściem narkotyk , musisz się upewnić reakcja alergiczna na komponentach. Aby to zrobić, nałóż kroplę roztworu na dolną powiekę. W ciągu trzydziestu minut musisz monitorować reakcję. Jeśli nie ma zaczerwienienia, swędzenia i łzawienia, możesz wstrzyknąć.

Mniej niż czterech sprzedawców również przypisało malarię złe jedzenie , przeziębienie i kontakt z ciałem. Jeden z nich zapytany o wskazanie, w jaki sposób słońce powoduje malarię, powiedział: „Słońce może powodować malarię, gdy świeci bezpośrednio na dziecko”. wierzą, że ukąszenia komarów przenoszą malarię, ale jak dla nich nie jest to jasne. Jak wyjaśnił jeden z nich: „Jeśli komar ugryzie kogoś, kto ma malarię, przekazuje swoją krew innej osobie, gdy go gryzie i zaczyna rozwijać Ibu”.

Poproszeni o omówienie objawów malarii, poprawnie zidentyfikowali je jako gorączkę, ból głowy osłabienie i lęk z łagodną malarią. Inne obejmują odbarwienie moczu i skóry, przeziębienie, wymioty, utratę apetytu, niestrawność, śnienie i nadmierne pocenie się . Na podstawie odpowiedzi większości handlarzy narkotyków zauważono, że jednym ze znaków wskazujących na pogorszenie stanu pacjenta jest stała gorączka i, jak twierdzi większość z nich, „jeśli dziecko ma gorączkę, gdy leczenie zaszło daleko, to wiesz, że problem się pogarsza „.

Aby lek łatwo się wchłaniał i pozostawiał guzy i siniaki w miejscu wstrzyknięcia, musisz:

 1. używaj tylko jednorazowych małych strzykawek;
 2. traktować ampułki roztworem alkoholu;
 3. rozgrzej produkt w dłoniach;
 4. zdezynfekować miejsce podania zastrzyku;
 5. włożyć igłę do tkanka mięśniowa lekko prostopadły.

Zastrzyki nie są podawane:

Mimo że niektóre narkotyki zauważono, że „jeśli dziecko zacznie szarpać, oznacza to, że stan się pogarsza”. Jedna z respondentek, która nie miała formalnego wykształcenia, zauważyła również, że w naszej grupie przypadków opisujemy objawy, co pomaga jej klasyfikować malarię. Kiedy respondentów poproszono o powiedzenie, w jaki sposób podejmują decyzje dotyczące leczenia, ośmiu respondentów stwierdziło, że klienci po prostu poprosili o konkretne leki, które dostarczyli. Ale dwóch respondentów, w tym pielęgniarka, twierdziło, że kiedy pacjenci składają skargę na chorobę, zbierają wywiad i badają je, zanim zalecą im jakiekolwiek leki.

 • dzieci poniżej szóstego miesiąca życia;
 • w wysokiej temperaturze i ostrym bólu w jamie brzusznej;
 • jeśli infuzja mieszaniny litycznej wystąpiła już mniej niż cztery godziny temu.

Analogi Analgin

Resort to Analgin w spotkanie lepiej nie warto. Wiele krajów już zakazało uwalniania tego leku, ponieważ znacznie szkodzi zdrowiu. Dlatego lepiej jest uciekać się do innych leków w postaci:

W niektórych przypadkach pacjenci otrzymują również receptę od lekarza i podają im leki, jeśli są dostępne w ich sklepie. Jedenaście sprzedawców zastosuje chlorochinę jako lek pierwszego rzutu podany w zastrzyku. Zapytani o powody stosowania chlorochiny, większość sprzedawców powiedziała, że ​​chlorochina jest najtańszym środkiem przeciwmalarycznym, a pacjenci mogą sobie na to pozwolić. Jedenaście sprzedawców uznało również, że nadal jest bardzo skuteczny w leczeniu malarii.

Tylko jeden na trzynaście respondentów uważa, że ​​halofantryna jest bardziej skuteczna i stosuje ją, jeśli pacjenci mogą sobie na to pozwolić. W przypadku łagodnej malarii dziesięciu sprzedawców rozprowadzi chlorochinę i syrop tabletki i poprosi matki, aby dawały swoje dziecko trzy razy dziennie przez 3-5 dni, a czasem dłużej niż pięć dni. Według niektórych z nich „kompleks witaminy B pomaga gromadzić krew spożywaną przez malarię”. Jednak trzej sprzedawcy czuli się inaczej.

 1. Świece Cefecon. Obejmują one Paracetamol. Lek nie przechodzi przez nerki i wątrobę, ale rozpuszcza się w jelitach. Chociaż lekarstwo nie zaczyna działać natychmiast, ma trwały efekt;
 2. Syrop Paracetamolowy. Ten lek jest uważany za najbezpieczniejszy wśród pozostałych. Ale efekt nie zawsze jest osiągany. Ale możesz podać Paracetamol i No-shpu w wysokiej temperaturze i gorączce. Jeśli temperatura wzrosła z powodu alergii, wówczas No-shpa należy zastąpić Suprastin;
 3. Syrop Ibuprofen. Cudowny lek o działaniu przeciwzapalnym. Dozwolone jest stosowanie u dzieci w wieku od trzech miesięcy. Jeśli ten lek nie ma pożądanego efektu, można go połączyć z Paracetamolem;
 4. Tabletki Ibuklin. Ten lek w swoim składzie zawiera dwa składniki naraz: Paracetamol i Ibuprofen. Przed użyciem skonsultuj się z lekarzem.

Dlaczego analgezy dla dzieci mogą być niebezpieczne?
Jak i kiedy analginię pokazuje się dzieciom z powodu temperatury?
Dlaczego analgezy dla dzieci mogą być niebezpieczne?
Jak i kiedy analginię pokazuje się dzieciom z powodu temperatury?
Jak obniżyć temperaturę u dziecka metodami ludowymi?

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась