Статьи

Acidophilus

  1. Jakie są korzyści z różdżki acidophilus?
  2. Jak długo przechowywany jest acidophilus
  3. Przygotowanie acidophilus w domu

07/27/16

Acidophilus to fermentowany napój mleczny. Samo słowo pochodzi z łacińskiego acidus - sour i greckiego φιλέω - kocham. Napój jest wytwarzany przez dojrzewanie pasteryzowanego mleka krowiego za pomocą specjalnych bakterii. Podobnie jak inne produkty mleczne, acidophilus jest wchłaniany przez organizm ludzki znacznie lepiej niż zwykłe mleko dzięki fermentacji laktozy. Dlatego ten produkt jest stosowany w żywieniu medycznym i dietetycznym, w tym dzieci.

W 1903 roku lekarz I. O. Podgaetsky w Petersburgu wyizolował bakterię kwasu mlekowego, zwaną acidofilną. Okazało się, że Bacillus acidophilus jest bardziej skuteczny i zakorzenia się w jelitach lepiej niż bułgarski. Jednym słowem, Bacillus acidophilus jest doskonałym lekarzem naszego ciała. Obecnie jest szeroko stosowany w produkcji produktów mlecznych.
Acidophilic bacillus jest jedną z odmian bakterii kwasu mlekowego, które nie zapadają się, podobnie jak inne, pod wpływem soków trawiennych, jest znacznie lepsza niż inne bakterie kwasu mlekowego, zakorzenia się w ludzkiej okrężnicy, a jej produkty metaboliczne mają szerokie działanie bakteriobójcze, to znaczy hamują wzrost mikroorganizmów chorobotwórczych, tłumienie procesów gnilnych i fermentacji.
Do przygotowania acidophilus użyj połączonego zaczynu. Składa się z równych ilości patyczków acidophilus, paciorkowców mlekowych i grzybów kefiru. W produkcji acidophilus pasteryzowane mleko krowie poddaje się fermentacji w temperaturze nie niższej niż 32 ° C przez 10-12 godzin. Okazuje się, że jest to gruby, nieco lepki napój o lekko ostrym smaku. Acidophilus jest wytwarzany i słodki przez dodanie cukru. Jest przeznaczony głównie do żywności dla niemowląt.
W czystych kulturach pałeczek acidophilus, bez dodatku innych bakterii kwasu mlekowego, wytwarza się mleko acidophilus. Mleko kwaśne ma nieostry smak kwaśnego mleka, a z wyglądu przypomina płynną śmietanę, lekko lotną.
Oprócz mleka acidophilus i acidophilus przemysł produkuje mleko drożdżowe acidophilus, pastę acidofilną, twaróg kwaśny. Pożądane jest, aby produkty te były włączone do codziennego menu, zwłaszcza dzieci.

Jakie są korzyści z różdżki acidophilus?

Acidophilic bacillus, stając się stałym mieszkańcem ludzkiego jelita, poprawia jego mikroflorę, od której zależą procesy trawienia, a tym samym zdrowia. Acidophilus jest szczególnie przydatny w przewlekłych chorobach jelit, w tym przewlekłej czerwonki. Systematyczne stosowanie acidophilus eliminuje dyskomfort w jelicie, poprawia ogólny stan.
Produkty kwaśne są również zalecane dla osób cierpiących na zapalenie jelita grubego, choroby wątroby. Produkty kwaśne są bardzo przydatne w stosowaniu antybiotyków. Zapobiegają rozwojowi chorób, które mogą wystąpić w wyniku tłumienia korzystnej mikroflory jelitowej przez antybiotyki. Produkty kwaśne są zalecane dla pacjentów z gruźlicą, a także dla dzieci, u których zdiagnozowano zatrucie gruźlicze. Służą również jako dobry tonik do wyczerpania, niedokrwistości, osłabienia (osłabienia).
Ze względu na zwiększoną zawartość witamin z grupy B, konieczne są napoje kwaśne, jeśli organizm ma niedobory tych witamin. Regularne stosowanie acidophilus pomaga wyeliminować migreny i łagodzi stres. Ten faks jest naukowo udowodniony.
Produkty kwaśne, jak również inne kwaśne pokarmy, są przeciwwskazane tylko u pacjentów z zapaleniem żołądka o zwiększonej kwasowości, chorobie wrzodowej, zapaleniu trzustki, szczególnie w okresie zaostrzenia.
Za granicą, acidophilus bacillus w postaci suchego preparatu jest przepisywany osobom leczonym antybiotykami. Na przykład w Anglii przygotowuje się suchy preparat „Epras”, który zawiera suchą kulturę kwaśnych pałeczek. Są odporne na penicylinę, streptomycynę i inne antybiotyki. Lek ten opóźnia rozwój niektórych drobnoustrojów chorobotwórczych i ma stymulujący wpływ na wzrost dzieci. W Stanach Zjednoczonych i innych krajach podejmuje się próby wykorzystania bakterii acidofilnych w tworzeniu produktów terapeutycznych. Jednak szczepy tych mikroorganizmów są słabe w środkach tworzących kwas, w wyniku czego są one stosowane tylko do produkcji tak zwanego słodkiego acidophilus.

Jak długo przechowywany jest acidophilus

Jak każdy fermentowany produkt mleczny, acidophilus zachowuje wszystkie swoje korzystne właściwości tylko przez trzy dni, w pewnych warunkach napój jest przechowywany w szczelnie zamkniętym opakowaniu i temperaturze nie wyższej niż 8 ° C.

Przygotowanie acidophilus w domu

W celu przygotowania mleka acidophilus pasteryzuje się w temperaturze 90-95 ° C przez 30 minut, chłodzi do + 40 ° C, dodaje hodowlę patyczków acidophilus (można kupić w aptece lub dodać porcję acidophilus), miesza i pozostawia na 10 godzin w temperaturze pokojowej.
W celu przygotowania wtórnego fermentu w mleku, przeznaczonego do fermentacji, dodać starter podstawowy w ilości 50 ml na 1 litr i przygotować w taki sam sposób jak starter podstawowy. Po 5-6 godzinach wtórny ferment jest gotowy. Służy do fermentacji następujących porcji acidophilus.
Acidophilus jest uważany za gotowy, jeśli utworzył się ciasny skrzep i surowica nieznacznie się oddzieliła. Acidophilus można mieszać z cukrem, miodem, jagodami lub sokami owocowymi, spożywanymi natychmiast.

Zdjęcie: © Depositphotos.com/@ ivan_dzyuba


Natalya Petrova , szczególnie dla Kulina.ruJakie są korzyści z różdżki acidophilus?
Jakie są korzyści z różdżki acidophilus?

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась