Статьи

➤ Jak uśpić noworodka, aby dziecko odpoczywało, a matka nie była zdenerwowana? Jak pakować noworodki: tajemnice

  1. Okruchy światowych oczu
  2. Położyliśmy noworodka do snu. Przydatne wskazówki dla rodziców
  3. Zasypiamy noworodki. Co wybrać pozy do spania?

Kiedy dziecko zostaje przywiezione do domu ze szpitala położniczego, jest tak bezbronne, małe i kruche, że to straszne, że młodzi rodzice ponownie go dotykają

Kiedy dziecko zostaje przywiezione do domu ze szpitala położniczego, jest tak bezbronne, małe i kruche, że to straszne, że młodzi rodzice ponownie go dotykają. Ale trzeba go nakarmić, ubrać, potraktować (jeśli to konieczne) i, oczywiście, położyć go do łóżka w taki sposób, aby czuł się komfortowo i spokojnie.

Okruchy światowych oczu

Aby zrozumieć swoje dziecko i uświadomić sobie, że potrzebuje, rodzice muszą nauczyć się patrzeć na świat w zupełnie inny sposób - oczami swoich dzieci.

W jednej chwili brakowało ciepłego i wygodnego brzucha matki, w którym był przyzwyczajony i ciasny. I nagle, absolutnie nie spodziewając się niczego więcej, czuje, że jakiś rodzaj niezrozumiałej siły popycha go gdzieś, gdzie jest zbyt lekki, zimny i dużo hałasu. Wokół okruchów niezrozumiałych ogromnych stworzeń, których nie może jeszcze rozważyć, ponieważ ostrość widzenia na początku jest nieobecna. W tej sytuacji dziecko jest niejasne, a nie takie, jakie było wcześniej. A noworodek się boi.

Dobrze, że dziecko ma wrodzony odruch od natury, który może mu powiedzieć, co robić. A jednak, aby mógł łatwo zasnąć, jego rodzice muszą go jakoś uspokoić, aby dziecko krzyczało mniej i rodzice spędzali jak najmniej komórek nerwowych.

Położyliśmy noworodka do snu. Przydatne wskazówki dla rodziców

Jest kilka prostych sposobów, które ułatwiają spanie małej kozy. Oczywiście wszystko to jest trochę średnie, ponieważ niektóre dzieci mogą mieć własne „sekretiki”. Ale dla większości dzieci te metody pomogą.

1. Mów do mnie, mamo

Jasne jest, że każde dziecko jest uspokojone głosem mamy i taty. Kiedy jednak dorośli próbują go położyć do łóżka, należy mówić cichym, równomiernym, monotonnym głosem. Dziecko zrozumie więc, że najbliższą mu osobą jest to, że wszystko jest w porządku. Niektórzy rodzice są pewni, że tylko urodzone dziecko niczego nie rozumie. Ale to nie jest prawda: od pierwszej chwili dziecko jest już przywiązane do swoich ludzi i jest w stanie rozpoznać znajome głosy.

2. Będziemy robić to samo każdego dnia

Mama absolutnie nie musi stale „wymyślać koła” - kładąc dziecko na sofie, w łóżeczku, niosąc ręce… Najmłodsi są wielkimi konserwatystami, potrzebują porządku i monotonii. Jeśli matka jest pewna, że ​​dziecko od pierwszych dni powinno spać tylko w swoim łóżku, to jest to sposób, aby to zrobić. Jeśli matka jest pewna, że ​​okruchy będą najlepsze w jej ramionach, należy ją kołysać na rękach.

3. Wymagana temperatura powietrza

Rodzice powinni kontrolować chłodną temperaturę (tak powinno być w pokoju, w którym śpi dziecko), ponieważ dzięki napływowi powietrza dziecko nie będzie kapryśne. Temperatura nie powinna przekraczać 22 ° C Im bardziej zielone warunki, tym gorsza odporność dziecka.

4. Jeśli dziecko śpi w ciągu dnia, ale nie chce go w nocy

Dzieje się tak w wielu rodzinach. Okruchy mogą spać w ciągu dnia, a nocą będą bardziej aktywne niż kiedykolwiek. W tej sytuacji to rodzice powinni zaplanować cały dzień w taki sposób, aby mały tot dostał najwięcej w ciągu dnia, a wieczorem będzie zmęczony i zasypia. Zasada powinna brzmieć: po południu - gry i inne zabawy (można masować dziecko, śpiewać piosenki i mówić do niego rymowanki, częściej zmieniać ubrania, pokazywać różne przedmioty i książki, chodzić, nosić w pokoju), w nocy - spokojny sen.

5. Określony czas na spanie

Mała osoba jest również osobą samowystarczalną. A rodzice powinni o tym pamiętać. Zwłaszcza, gdy próbują odwrócić swoją wolę i kładą go do łóżka ściśle według godziny. Jeśli dziecko jest naprawdę zmęczone, można je natychmiast zrozumieć.

6. Smaczne mleko

Najsmaczniejszym i najlepszym jedzeniem dla niemowląt jest mleko jego matki. Po pierwsze, natychmiast gasi odruch ssania. Po drugie, dziecko po ciepłym mleku chce spać. Wielu lekarzy uważa, że ​​dziecko nie powinno zasypiać przy piersi matki, ale rozumie, że to tylko jedzenie. Ale jeśli cipka cicho zasypia w ten sposób - to świetnie.

7. Smoczek - weź to czy nie?

Z reguły maluchy odnoszą się do sutka z zainteresowaniem, ponieważ ona, podobnie jak pierś matki, pozwala zaspokoić potrzebę ssania i pomaga dzieciom się uspokoić. Jeśli również nosisz dziecko w ramionach, potrząsając nim, zasypia bardzo szybko. Ponadto sutki lepiej kupować te najzwyklejsze, klasyczne, nie poddając się reklamie „ortodontycznych” brodawek sutkowych, które mają pomóc w tworzeniu właściwego zgryzu od urodzenia.

8. Czy pielucha jest gorsza czy nie?

Współcześni rodzice wierzą, że ciasne pieluszki to relikt przeszłości, który jest teraz niepotrzebny. Ale oni się mylą. Kiedy dziecko jest w brzuszku mamy, przyzwyczaił się do jakiegoś ciasnego, to jest dla niego tak wygodne. Dlatego pieluszki będą zachętą do uspokojenia i zasypiania. Kiedy dziecko dorośnie i nauczy się samodzielnie zasypiać, można je odłożyć na później.

To ważne! Jeśli pielucha jest zbyt ciasna, możesz mieć problemy z krążeniem krwi i oddychaniem, możesz spowodować obrażenia i delikatne kości malucha.

Nawiasem mówiąc, jedną z przyczyn dysplazji stawu biodrowego może być nadmierna staranność matki podczas owijania jej dziecka.

9. Zabawa w kąpieli

Zanim przespałeś dziecko wieczorem, musisz je kupić. W pierwszych dniach może płakać, nie wiedząc, co mu robią. Ale wtedy się przyzwyczai i będzie naprawdę lubił pływać. Aby ułatwić dziecku zasypianie, można dodać tylko jedną kroplę olejku lawendowego do kąpieli (praca układu nerwowego malucha zwalnia nieco i zaczyna ziewać).

10. Och, te kolki!

Prawie 80% dzieci ma kolkę jako ogromny problem. Dziecko może krzyczeć i płakać tylko dlatego, że boli. Aby uratować go od tego stanu, konieczne jest postawienie czegoś letniego na brzuchu, a nawet lepiej, gdy matka przyciska dziecko do brzucha. Możesz nosić okruchy, które znajdują się w pozycji pionowej, aby niechciane powietrze wydostało się z komory. Możesz dać maluchowi słodkie rozwiązanie „Bobotik”, po czym szybko się uspokoi.

To ważne! Takie czynności mają na celu jedynie złagodzenie stanu okruchów. Całkowite pozbycie się ich jest niemożliwe, ponieważ występuje kolka, ponieważ jelita i żołądek dziecka nie są jeszcze doskonałe. Sam kolka minie po trzech miesiącach.

11. Najlepszy sen - z mamą!

Jeśli rodzina jest zmęczona ciągłą nocą płaczących dzieci, idealnym rozwiązaniem tego problemu będzie wspólny sen matki i noworodka. Dziecko uspokoi się bardzo szybko i nie będzie miał powodu płakać. Płacz to tylko pragnienie dziecka, aby zobaczyć rodziców lub coś, co im powie, ale nie drażnić ich wcale. I tak, kiedy moja mama jest w pobliżu przez całą noc, dziecko jest spokojne.

Jak prawidłowo spać noworodka?

Jeśli okruchy mogą zasnąć bez choroby lokomocyjnej, nie powinieneś go do tego przyzwyczajać. Mama może siedzieć obok łóżka przez kilka minut, aż zasypi. Z reguły niemowlęta, dopóki nie osiągną wieku siedmiu do dziesięciu miesięcy, zasypiają wyłącznie na rękach. To jest całkowicie normalne. Nie zaprzeczaj temu dziecku, ponieważ w tym cudownym okresie noworodka, który nigdy więcej się nie powtórzy, tak bardzo potrzebuje matki.

Wielu pediatrów sprzeciwia się temu, by matka kładła noworodka obok łóżka do snu, powołując się na fakt, że matka, po zaśnięciu, może po prostu niezauważalnie przypiąć malucha. Dlatego radzą matkom, aby nie ryzykowały życia swoich dzieci. Konieczne jest, aby dziecko spało jak najdalej od baterii, pieców i innych urządzeń grzewczych. I to nie tylko dlatego, że rozciągając ręce i nogi, może się poparzyć, ale także z powodu przegrzania i dyskomfortu przed zaśnięciem, dziecko może być kapryśne.

Zasypiamy noworodki. Co wybrać pozy do spania?

Bardzo ważne jest, w jakiej pozycji dziecko będzie spało, ponieważ podczas gdy większość swojego życia spędza we śnie. Co będzie najbardziej wygodne dla dziecka?

1. Z boku

Jest to najbardziej „przerażająca” postawa, która nalega na lekarzy w szpitalach położniczych i pediatrów. Ponieważ po karmieniu dziecko może obficie się czepiać, lepiej, aby przynajmniej po raz pierwszy zasnął, żeby się nie udławić.

2. Półboczna

Ta postawa jest nawet lepsza niż pierwsza. Jest przydatny dla tych orzeszków ziemnych, które często mają kolkę lub często zwracają. I tak - Gazika odejdzie znacznie lepiej. Okruchy należy okresowo obracać z boku na bok, aby uniknąć krzywizny.

3. Z tyłu

Ta pozycja jest przydatna (jest naturalna dla dziecka) i niebezpieczna (we śnie dziecko może zadławić się masami, które zadaje). Dlatego, jeśli dziecko lubi zasypiać w ten sposób, głowa powinna być lekko obrócona na bok i przymocowana małym wałkiem z pieluchy lub ręcznika. Jeśli u dziecka zdiagnozowano dysplazję stawu biodrowego, jeśli ma częste kolki lub hipertoniczność mięśni, pediatrzy nie zalecają tej pozycji do snu.

4. Na brzuchu

Taka postawa jest zapobiegawcza: układ trawienny działa lepiej, gaziki są lepsze; chroni przed syndromem śmiertelności niemowląt (jeden z powodów, dla których wciąż istnieje takie samo prawdopodobne niebezpieczeństwo zadławienia po zarzucaniu). Równolegle, jeśli dziecko śpi w ten sposób, jego mięśnie, kości szyi i pleców są stopniowo wzmacniane. Po jakimś czasie będzie mu łatwiej niż jego rówieśnikom utrzymać głowę.

W przypadku, gdy taka poza jest wygodna dla malucha, rodzice powinni przestrzegać pewnych zasad bezpieczeństwa:

- materac powinien być twardy i idealnie - ortopedyczny;

- nie ma potrzeby robienia łóżka z prześcieradłami;

- dziecko powinno spać bez poduszki;

- potrzebne zabawki okruchowe byłyby bardziej poprawne, gdyby wisiały nad jego łóżkiem.

Ale nawet przestrzegając wszystkich zasad bezpieczeństwa, lepiej opiekować się dzieckiem, gdy śpi na brzuchu.

5. Pozowanie zarodka

Mama może zwrócić uwagę na fakt, że dziecko śpi 4-5 tygodni z rzędu, ciągnąc nogi do brzucha i przyciska ramiona do piersi. Może to wskazywać na obecność hipertoniczności (przepięcie mięśni). Ale jeśli dziecko łatwo się prostuje i śpi na innych pozycjach, nie należy się martwić.

Ważne informacje dla rodziców! W jakiejkolwiek pozycji zasypia okruch, musi być odwrócony na drugą stronę lub pozycja jego ciała musi zostać zmieniona w celu uniknięcia obrzęku tkanek, ściskania mięśni i żył oraz pewnego zniekształcenia szkieletu, który jeszcze nie ustąpił.

Źródło: zhenskoe-mnenie.ru

Co wybrać pozy do spania?
7. Smoczek - weź to czy nie?
8. Czy pielucha jest gorsza czy nie?
Jak prawidłowo spać noworodka?
Co wybrać pozy do spania?
Co będzie najbardziej wygodne dla dziecka?

Новости

Боязнь заболеть раком (Канцерофобия): что делать, чтобы не бояться умереть?


Виды фобий человека: список


Страх заболеть шизофренией. Хелп! [Архив] - Дискуссионный Клуб Русского Медицинского Сервера
ЛЕЧЕНИЕ в ИЗРАИЛЕ без ПОСРЕДНИКОВ - МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР им. СУРАСКИ в ТЕЛЬ-АВИВЕ Эффективная медицина - лучшие клиники и врачи Просмотр полной версии : Страх заболеть шизофренией. Хелп!

Нозофобия
13.05.13 Нозофобия Нозофобия Каждый из нас в своей жизни чего-либо боится – кто-то боится пауков, кто-то – стоматологов, а кто-то боится заболеть. Естественно, каждый человек в определенной

Боязнь заболеть это какая фобия: как избавиться от страха заразиться болезнями
Боязнь заболеть невозможно отнести к разряду самостоятельных фобий. Она является одной из форм проявления основного страха человека — страха смерти. У этого страха имеется собственное название — нозофобия,

Гетерохромия: частичная гетерохромия у человека, причины появления, можно ли поменять цвет глаз
Цвет радужной оболочки глаза у человека формируется тремя пигментами, которые существуют в генетике. Это желтый, синий и коричневый. В зависимости от пропорций и количества каждого из пигментов, происходит

Гетерохромия глаз (пьебалдизм): что это, причины, виды, лечение
Одной из уникальных загадок природы и необычных явлений считается разный цвет глаз у людей. Называется подобное явление гетерохромией или пьебалдизм глаз, что переводится на русский язык с греческого

Анорексия – путь в никуда
Как заболеть анорексией? К огромному сожалению, ежедневно сотни девушек и женщин задают себе этот вопрос. Врачи всего мира бьют самую настоящую тревогу – все больше и больше женщин заболевают анорексией.

Я боюсь заболеть раком. Что делать?
У пoстoяннoй бoязни зaбoлeть рaкoм рaзныe причины: пoтeря близкoгo чeлoвeкa из-зa oнкoлoгии, высoкий индивидуaльный риск зaбoлeвaния или рeaльнoe прoявлeниe пeрвыx симптoмoв. A мoжeт быть, никaкиx

Помоги себе уменьшить риск заболеть раком! | Профилактика онкологических заболеваний | Справочник здоровья | Статический контент | Министерство здравоохранения Республики Беларусь
Информационный материал ко Всемирному дню борьбы против рака В борьбе с любой болезнью главным является её предупреждение. История медицины знает много фактов, когда активная профилактика болезни осуществлялась